Cycloc – designerski uchwyt rowerowy na ścianę

Jednym ze sposobów na przechowywanie roweru, jest zawieszenie go na ścianie pokoju czy piwnicy. Ostatnio znalazłem w internecie uchwyt ścienny firmy Cycloc, który powstał przy współpracy ze znanym designerem Andrew Langiem. Termin „design” oznacza świetny wygląd, ale także dużą użyteczność. Zasada działania tego wieszaka jest banalnie prosta. Rower trzyma się uchwytu, dzięki własnemu ciężarowi. Dodatkowo posiada funkcjonalną półeczkę na drobiazgi wewnątrz siebie, oraz daje możliwość położenia na nim kasku. Do Cycloc’a możemy zamontować prawie każdy rower z poziomą górną rurką ramy. Cóż, generalnie wygląda on bardzo ciekawie i byłby to z pewnością genialny dodatek, to nowoczesnego, designerskiego wnętrza.

Cycloc Wieszak na rower stylowy

Producent na swoich zdjęciach pokazuje również, że istnieje możliwość zamocowania roweru o wspornik siodełka, choć wydaje mi się, że mogą wtedy działać na niego zbyt duże siły, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli go tak trzymać przez całą zimę.

Na filmie można podejrzeć, że Cycloc to całkiem porządna konstrukcja, jest montowany do ściany przez trzy śruby, a dodatkowo estetów zainteresować może fakt, że jest produkowany w czterech kolorach (czarnym, pomarańczowym, białym i zielonym).

Jedynym minusem tego uchwytu ściennego jest jego dość wysoka cena. W Polsce jest dostępny w cenie ok. 300 zł (tu sprawdzisz aktualną cenę). Czy to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że markowy wieszak (np. Topeak One Up) można kupić za 130 zł, a mniej markowe i trochę gorzej wykonane już od 40 zł – cena Cycloca wydaje się trochę przesadzona. Ale… przecież za ciekawy wygląd warto zapłacić trochę więcej :)Aby napisać komentarz pod wpisem, nie musisz się rejestrować! Wystarczy, że podasz swoją nazwę i e-mail oraz zaznaczysz ptaszkiem "Wolę pisać jako gość". Trzeba odhaczyć jeszcze dwa okienka od góry, gdzie zgadzacie się na przetwarzanie Waszych danych. Zapraszam do komentowania - odpisuję na wszystkie pytania, nawet w starych wpisach.