Najlepsza książka o serwisowaniu roweru

Przez moje ręce przewinęło się już wiele książek o tematyce rowerowej. Jednak moim zdaniem najlepszą, najpełniejszą i najprzystępniejszą jeżeli chodzi o serwisowanie roweru jest „Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego”, której autorem jest Lennard Zinn.

Sztuka serwisowania roweru górskiego

Na 415 stronach autor przenosi nas w świat korb, szprych, śrub i przerzutek. Z tą książką żadna naprawa czy przegląd roweru nie będzie już straszny. Dzięki niej dowiedziałem się na przykład, że bloki w pedałach miałem ustawione nie do końca poprawnie :) Wszystko jest elegancko opisane, bardzo prostym językiem, a do tego wszystko jest bardzo ładnie zilustrowane przejrzystymi rysunkami – na których widać o wiele więcej niż na zdjęciach.

Najlepsza książka serwisowa rowerowa
W maju 2014 roku pojawiło się drugie wydanie książki. Można by rzec – nareszcie! Jest to najświeższa wersja książki i ja już nie mogę się doczekać, gdy dostanę ją w swoje ręce :) Naprawdę dużo się nauczyłem od Zinn’a i najnowsze wydanie jest uzupełnione o najnowsze sprzętowe porady, dotyczące nowinek technicznych.

Nie tylko dla rowerów górskich

To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce sam zrobić coś w rowerze. Tytuł sugeruje, że książka przyda się tylko posiadaczom rowerów górskich, ale nie jest to prawda. Na pewno przyda się posiadaczom rowerów crossowych i trekkingowych. Także Ci, którzy jeżdżą na rowerach szosowych, znajdą sporo dla siebie. Niestety nie została przetłumaczona, napisana przez Zinna wersja książki „Sztuka serwisowania roweru szosowego” – a ta byłaby jeszcze lepsza do grzebania przy szosie. Najlepszą cenę na tę książkę wyszukasz tutaj.

Zinn i sztuka serwisowania hamulców

Naprawa suportu w rowerzeAby napisać komentarz pod wpisem, nie musisz się rejestrować! Wystarczy, że podasz swoją nazwę i e-mail oraz zaznaczysz ptaszkiem "Wolę pisać jako gość". Trzeba odhaczyć jeszcze dwa okienka od góry, gdzie zgadzacie się na przetwarzanie Waszych danych. Zapraszam do komentowania - odpisuję na wszystkie pytania, nawet w starych wpisach.