KTRAK – rower do jazdy zimą

Zapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał.Ktrak to zestaw, dzięki któremu możemy przystosować rower do jazdy po śniegu. Ułatwia on poruszanie się po płaskim terenie oraz szybki zjazd z ośnieżonego stoku. Nadaje się on do jazdy nie tylko po śniegu, ale także po piasku i innych miękkich powierzchniach.

Ktrak to ciekawy zestaw, składający się z przedniej płozy montowanej na amortyzatorze i tylnego napędu kołowo-gąsiennicowego, który w połączeniu z rowerem górskim stwarza nowe perspektywy w kolarstwie zimowym. KTRAK jest zestawem uniwersalnym i pasuje do wszystkich rowerów górskich z hamulcami tarczowymi i obecnie jest dostępny w rozmiarze 26 cali.

Rower do jazdy zimą
Po zamontowaniu KTRAK’a nasz rower zyska od 2 do 3 kg wagi. Ponadto jest on bardzo łatwy w instalacji a precyzyjność wykonania oraz użycie najwyższej jakości komponentów zapewnia jego trwałość i wytrzymałość.

Snow Bicycle

Ktrak jest do kupienia w Polsce. Jego cena oscyluje koło 2000 zł. Osobiście wydaje mi się, że tego typu zimowy sprzęt może sprawdzić się w wypożyczalniach przy stokach narciarskich jako uzupełnienie dla nart i snowboardów. Nie spodziewałbym się zmasowanego najazdu Ktrak-owców na stoki – głównie przez cenę zestawu, która jest moim zdaniem trochę przesadzona.

A tak jeździ się na Ktraku:

Zestaw składa się z przedniej płozy, którą montujemy na amortyzatorze oraz tylnego napędu kołowo-gąsiennicowego. Zestaw pasuje do kół 26 cali i wymagane są hamulce tarczowe.

Instalacja tego zimowego gadżetu według producenta nie zajmuje wiele czasu i można śmigać.

  • Elegant_Androgyne

    Widziałem na witrynie sklepu z segwayami przy Piotrkowskiej… jeszcze tam stoi ;).

  • TUKAN TOM

    W naszym kraju to tylko bajer ( zwłaszcza po za obszarem górskim ) bo od kilku lat nie ma na tyle długich i śnieżnych zim by wydatek na taki gadżet był opłacalny.