Skocz do zawartości

Jaki rower trailowy w okolicach 10tys.zł wybrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Bardzo proszę o pomoc w wyborze roweru.

Po okresie xc rozważam zakup roweru trailowego w budżecie 10tys.zł. Po poszukiwaniach w internecie przyszedł czas na konkretne propozycje. W moje oczy wpadły 2 rowery. Jeden to Canyon drugi to niemiecki Radon. 


https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral-125/al/spectral-125-al-5/3175.html?dwvar_3175_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail/skeen-trail-90-2022/

Który jest Waszym zdaniem lepszym wyborym? Nie ogarniam amortyzatorów foxa ,dlatego też nie wiem,który jest nawet na lepszym osprzęcie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, tmax napisał(a):

Radon

 

Dzieki za odpowiedź. Nie wiem czy zdążę z tą wyprzedażą rocznika ,bo kasę zbieram jeszcze. 

Narazie jeździłem na scott scale 970 z 2020r. Całkiem przyjemny rower. A zastanawiam się czy nie brać jakiegoś sztywniaka trailowego. W temacie traili jestem zielony. Głównie zależy mi na wygodnej pozycji na rowerze. Nie zamierzam skakać na rowerze. 

Co byście polecali ze sztywniaków? W innym temacie znalazłem marki,których dotąd nie znałem. Pewnie je przejrzę, ale może ktoś ma już jakieś gotowe propozycje? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

To koniecznie pojedź do jakiegoś bike-parku, wypożycz na miejscu fulla i zobacz z czym to sję jje. Full to nie tylko komfort i przyczepność ale i pewne kompromisy na które możesz nie być gotowy (masa, kopanie w pedały przy 140mm skoku bywa już mocno odczuwalne, pompowanie zawieszenia itd.). Po kilku h obcowania z takim rowerem będziesz wiedział gdzie zawias pomaga a gdzie tego nie potrzebujesz.

Poza tym nie stawiaj obok siebie scale'a (wydmuszka do xc) obok spectrala (najcieższy przedstawiciel ścieżkowców). To w żaden sposób nie porównywalne jest. Jedyne podobieństwo że są dwa koła ?

Odnośnie okolic Wałbrzycha to jeździłem kilka x na Chełmiec, na Ślężę, trochę kręciłem się w okolicach Jaworzyny oraz okolicach Książa. Wszystkie oznaczone trasy rowerowe można objechać z powodzeniem na gravelu. Zapewne lokalna społeczność zna jakieś ambitniejsze miescówki gdzie FS by się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, swiatowy21 napisał(a):

. Nie zamierzam skakać na rowerze. 

Co byście polecali ze sztywniaków? W innym temacie znalazłem marki,których dotąd nie znałem. Pewnie je przejrzę, ale może ktoś ma już jakieś gotowe propozycje? 

Pozdrawiam 

Spec Epic Hardtail w karbonie. W promo weźmiesz za 10250zl. Przed chwilą wodzialem dostępny w rozm . M i L. To dobra cena. Najwyższa średnia półka. I miesci Ci sie w budżecie. 

Odnośnik do komentarza

premiumbike.pl Do przytulenia. Przejście z 27,5" na 29 " i z aluminium na karbon plus zalanie mlekiem opon to kosmos dla kogoś, kto zmuenia rower pierwszy raz od 8 lat. Jeśli nie jeżdzizz po singlach, górach lub nizinach w wymiarze 50/50 % to nie warto wchodzić a ścieżkowca. Jeśli przygotowany jesteś finansowo i wydatek ns zakup roweru w pełnym zawieszeniu nie jest problemem a potem regularne , coroczne serwisy osprzętu , to wchodź w fulla ale takiego, który nie będzie sprawiał problemów. Myślę tu  o wyższej średniej półce. Najtrudniej jest nie kupić lecz wiedzieć co się chce kupić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...