Skocz do zawartości

[5500] Gravel pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje gravela, w kwocie do 5500 zł. Mam 188 cm wzrostu oraz ważę 77kg. Rower będzie użytkowany głównie w mieście 70% oraz 30% jazda po lesie (piach, szuter). Jeśli chodzi o jazdę w mieście będzie ona bardziej sportowa (szybka), po lesie rekreacyjnie. 

W tej cenie znalazłem interesujące mnie rowery:

- Cannondale Topstone 3

- Marin Gestalt 2 

- Marin Lombard 2 

- Giant Revolt 2

Proszę o informacje co najlepiej z tego wystawienia wybrać lub o ewentualne inne propozycje. 

Odnośnik do komentarza

Topstone 3:
Bardzo dobra rama, dobry widelec, kiepski napęd, kiepska korba ale prawidłowo skonfigurowana pod gravel, atrapy hamulców, nędzne koła. Gwarancja w Czechach. Gwarancja na ramę dożywotnia. Na widelec chyba też.

Marin Gestalt 2
Rama nieznanej mi jakości z najtańszego alu 6061, dobry widelec, dobry napęd szosowy, korba ok ale nieprawidłowa bo od roweru szosowego, atrapy hamulców, nędzne koła. Nie wiem gdzie gwarancja, chyba w USA. Brak info o długości gwarancji więc chyba tylko rękojmia 2 lata.

Marin Lombard 2
Rama nieznanej mi jakości z najtańszego alu 6061, dobry widelec, dobry napęd szosowy, korba kiepska i nieprawidłowa bo od roweru szosowego, przyzwoite hamulce hydrauliczne, nędzne koła. Nie wiem gdzie gwarancja, chyba w USA. Brak info o długości gwarancji więc chyba tylko rękojmia 2 lata.

Giant Revolt 2
Przeciętna rama z alu 6061, dobry widelec, kiepski napęd, bardzo kiepska korba ale z blatami pomiędzy szosą a gravelem, atrapy hamulców, nędzne koła, gwarancja w PL. 5 lat na ramę, 10 widelec.

Odnośnik do komentarza

Malowanie kwestia gustu.

Pytanie czy rower na lepszej ramie z gorszym osprzętem czy na gorszej ramie z lepszym? 
Aspre 2 ma napęd jak trzeba, hamulce jak trzeba. Tarcze hamulcowe z gównolitu natychmiast do wymiany. Koła zapewne jakiś shit jak to w Romecie ale prawie wszyscy takie dają.  Ciężki temat. Tym bardziej że nie jestem fanem graveli. Ja kupiłem tanią używkę na dobrej ramie i zmieniłem osprzęt na Tiagrę a dobre koła miałem własne. Jakbym miał wskazać warunki brzegowe to była by to przyzwoita rama, Tiagra lub GRX 400 i dobrze działające hamulce. Ten Aspre nawet mi się podoba, ten złoty 2023. Taki pod Colnago :)

Odnośnik do komentarza

Jeździłem dziś na Marinie Gestalt 2, Nicasio 2 oraz Four Corners. Wybrałem Gestalta do moich potrzeb będzie dobry. Różnica pomiędzy hamulcami hydraulicznymi ( w Nicasio)  oraz mechanicznymi ( w Gestalt) nie okazały się dla mnie aż tak istotne. Aspre 2 również oglądałem lecz zwyczajnie nie podobał mi się stylistyką. Ostatecznie zapłaciłem 5000 zł równe, więc za tą cenę jestem zadowolony. Gwarancja jest 2 lat na osprzęt, na ramę jest gwarancja dożywotnia.  Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, sebamindpl napisał(a):

Jeździłem dziś na Marinie Gestalt 2, Nicasio 2 oraz Four Corners. Wybrałem Gestalta do moich potrzeb będzie dobry. Różnica pomiędzy hamulcami hydraulicznymi ( w Nicasio)  oraz mechanicznymi ( w Gestalt) nie okazały się dla mnie aż tak istotne. Aspre 2 również oglądałem lecz zwyczajnie nie podobał mi się stylistyką. Ostatecznie zapłaciłem 5000 zł równe, więc za tą cenę jestem zadowolony. Gwarancja jest 2 lat na osprzęt, na ramę jest gwarancja dożywotnia.  Dziękuje za pomoc.

No i brawo!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sebamindpl napisał(a):

Jeździłem dziś na Marinie Gestalt 2, Nicasio 2 oraz Four Corners. Wybrałem Gestalta do moich potrzeb będzie dobry. Różnica pomiędzy hamulcami hydraulicznymi ( w Nicasio)  oraz mechanicznymi ( w Gestalt) nie okazały się dla mnie aż tak istotne. Aspre 2 również oglądałem lecz zwyczajnie nie podobał mi się stylistyką. Ostatecznie zapłaciłem 5000 zł równe, więc za tą cenę jestem zadowolony. Gwarancja jest 2 lat na osprzęt, na ramę jest gwarancja dożywotnia.  Dziękuje za pomoc.

Poza tym marin ładniej ciągnie na prostej - jest szybszy o 3 mph  od topstone'a. Hamulce GRX400 w cannonie oczko wyżej od marina ale nie uzasadnia to aż tak znacznej różnicy w cenie, tj. o 2200zł droższego cannona i ... brzydszego. Oczywiście właściwy wybór. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...