Skocz do zawartości

Montaż hamulców Shimano M6100


Oskarr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

zamówiłem do roweru hamulce shimano m6100, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak je zamontować? 

W zestawie mam szczęki z linką i oddzielnie klamka. Dodatkowo mam 3 elementy, gumową nakładkę jest duża, służy do zakrywania połączenia linki z klamką, małą baryłkę miedzianą, domyślam się, że służy do uszczelnienia gumowej baryłki przed kurzem itp, i krótką, wąską mufę / nypel, ma kształt litery T, nóżna jest rurką. 
 

Nie do końca wiem gdzie włożyć ten nypel. Na filmikach w necie przycinają przewód do odpowiedniej odległości, nabijają nypel na przewód za pomocą specjalnej prasy, zakładają na przewód gumową oslonę i baryłkę, wsadzają przewód do klamki i skręcają kluczem nakrętkę na klamce aby zacisnąć przewód. 

Próbowałem póki co bez obcinania linki włożyć nypel do przewodu hamulcowego i nie wchodzi. Nie wiem czy chodzi o siłę z jaką dociskam nypel czy o to, że trzeba obciąć końcówkę przewodu? 2 cm od końca przewodu jest zaznaczone miejsce do cięcia. 

Nie chcę oddawać roweru do serwisu, ścigając się muszę znać budowę roweru aby móc go w razie czego przed zawodami czy w czasie zawodów szybko naprawić. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, tak dało radę ogarnąć kombinerkami. Jednymi się trzymało przewód, drugimi wbijałem. Trochę zapowietrzyłem układ po pierwszej nieudanej próbie ale teraz chociaż mam okazję nauczyć się odpowietrzać hamulce shimano ? 
Dla potomnych: łapiemy przewód 2 cm poniżej końca, jak przy pierwszym podejściu złapałem przewód za końcówkę i nabijałem insert, naruszyłem wierzchnią warstwę przewodu i po montażu przewód ciekł. Musiałem zdemontować przewód, zbić baryłkę, wyrwać insert, przyciąć trochę niżej i jeszcze raz zmontować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...