Skocz do zawartości

Przesiadka z Kross Vento 2.0 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości sprawdziłem rozmiar ramy na stronie Speca. Ciekawe mają podejście ?

image.png.8ebe3964f2d594729a10973ac30499fb.png

Pasująca rama to 58cm, lecz i tak wolałbym się przejść do sklepu stacjonarnego.

Swoją drogą trochę ważę, 95kg. Mój znajomy złamał obojczyk, nie wyrobił się na rondzie ?Samemu nie miałem motywacji do jazdy, tylko od czasu do czasu rozbijałem się MTB po lesie. Efekt jest, +10kg wskoczyło w tym roku. Czy Spec Roubaix wytrzyma mój ciężar? 

Nadchodzi Black Friday... Można liczyć na jakieś zniżki czy nie ma co się nastawiać?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem, że wstrzymam się jeszcze miesiąc z zakupem roweru i kupię trenażer. Jaki model możecie polecić? Mieszkanie w bloku, 50m2, cichy.

Powiedzmy do kwoty 1,5 tyś, mogę również dołożyć 200zł do Wahoo, jeśli warto. 

Znalazłem takie modele:

Trenażer rowerowy Tacx Boost

Trenażer Flow Smart T2240

Trenażer Elite TUO Smart

Wahoo Fitness KICKR Snap

Odnośnik do komentarza

Olej te wszystkie. Kup jakiś mało używany Direct Drive. Mam jakby co na sprzedaż Elite Turno w bardzo dobrym stanie za 1400 zł którego można podłączyć do Zwift lub Rouvy z modułem Misuro. Pod oponkę strasznie hałasują i wibracja duża idzie w podłogę. Sąsiadka na nas Straż Miejską i policję wzywała jak młody jeździł na TacX pod oponkę. Na Direct Drive się odpieprzyła. Mamy też do sprzedania rolkę z elektronicznym oporem Elite Arion Digital Smart B+ też z ANT+ za 1100. Rolka ma tę zaletę że uczysz się balansu i bardziej naturalnie się jeździ. Mój młody jeździł i na jednym i na drugim. sprzedajemy bo dostanie teraz z zespołu zawodowego trenażer za 1000 Euro.

Odnośnik do komentarza

Mam u siebie elite novo force 8 i nie ma tragedii jeśli chodzi o hałas. Tuo smart kupiłem 2 tygodnie temu ojcu na prezent. Tuo smart jest jeszcze cichszy niż mój elite novo. Elite novo zaczyna się robić głośny przy wysokiej prędkości. Jak ktoś będzie robił interwały po 600 watów to rzeczywiście nie będzie ulubieńcem sąsiadów. Do 25km/h napęd w rowerze jest głośniejszy niż sam trenażer. Trenażer ma 8 biegów, głośność jest od prędkości, możemy więc ustawić maksymalne przełożenie w rowerze i minimalne przełożenie w trenażerze i będzie wtedy głośno, te same waty możemy uzyskać ustawiając 8 bieg na trenażerze i prawie najniższy bieg w rowerze. Jeszcze kwestia dociśnięcia opony itp. Mi wczoraj podczas treningu przy prędkości koła poniżej 25km/h z biegiem na trenażerze ustawionym na 7 dochodził taki problem, że przy pedałowaniu opona się uślizgiwała, musiałem więc zejść z biegiem trenażera i podbić bieg w rowerze, zwiększając głośność. 

Po jeździe na trenażerze smart przez weekend i powrocie do mojego elite novo force 8 zacząłem kombinować aby sprzedać mój trenażer i kupić sobie jednak taką zabawkę smart. Jednak godzina na trenażerze smart gdzie masz jakaś trasę, widzisz przewyższenia itp leci szybciej niż godzina na trenażerze nie smart nawet jak oglądamy jakiś film. 

Jeśli robimy mocniejszy trening, wczoraj przy moim ftp na poziomie 270 robiłem 3 powtórzenia 7 minutowe na 310 watów z tętnem do 180bpm oglądanie filmów niestety odpada. 

Direct drive bym zdecydowanie kupił w sytuacji, kiedy chcesz robić treningi nad ranem. Ja się próbuję przekonać do wstawania rano i robienia treningów przed pracą, o 5 rano dźwięk z elite novo może słusznie denerwować sąsiadów. 

Jeszcze taki offtop, u rodziców do trenażera podpięty jest teraz mój stary triban 520 na sorze, u mnie do trenażera jest podpięty karbonowy specialized tarmac, jak kiedyś będę miał wenę to sprawdzę sobie ftp odczytany przez trenażer na rowerze alu i rowerze carbonowym. Jestem ciekawy, czy na trenażerze na wynikach będą widoczne jakiekolwiek różnice wynikające z różnej sztywności, pomiary może fałszować przypięcie roweru przez trenażer, który jednak całą konstrukcje usztywnia. 

Podsumowując trochę przydługi wywód: Jeśli chcesz jeździć w ciągu dnia i robisz raczej bazę tlenową przy spokojnym pedałowaniu, taki elite novo będzie spoko, jeśli chcesz mieć trochę funu i jarasz się przy okazji cyferkami (ja kocham cyferki) to taki duo też będzie spoko, jeśli jednak chcesz robić mocne treningi nad ranem to idź w direct drive. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki @Oskarr za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami oraz opinią na temat tego trenażera. Co do cyferek to również jestem fanem, dlatego też zamówiłem kilka dni temu czujniki Magene S3+. Mam nadzieję, że się sprawdzą pod Zwift'a. Nie chciałem Misuro B+ ze względu na to, że Magene mogę później wykorzystać podczas jazdy na świeżym powietrzu. Wydaje mi się, że na direct drive jeszcze przyjdzie czas. 

Druga sprawa to budżet. Jeśli mam wydać ~3k na (trenażer smart, mata, pedały, buty, kaseta), a ~1,4k na (elite novo force 8, mata, czujniki, opona, pedały, buty) to wolę te pieniądze dołożyć na do nowego roweru ?

Jeśli macie jeszcze chwilę cierpliwości do mnie to proszę o polecenie pedałów spd(300zł) oraz butów MTB(400zł).

Odnośnik do komentarza

Tylko, że taki czujnik nie da Ci nic jeśli chodzi o cyferki z tym trenażerem. Ten trenażer z misuro B+ też jest z dupy bo masz pomiar prędkości i kadencji jedynie. 
Pod treningi dużo lepszy byłby czujnik pulsu lub zegarek mierzący puls. Trenażer ma biegi do wyboru, zmieniając bieg na 1 i u siebie wrzucając najwyższy bieg możesz jechać 50 km/h przy obciążeniu <100 watów. Możesz też wrzucić 8 bieg na trenażerze i ustawić u siebie najniższą przerzutkę, ponownie będziesz miał ze 100 watów z tym, że licznik prędkości pokaże Tobie 10 km/h. Ja ustawiam biegi na trenażerze w zależności od wrzuconej przerzutki i tego czy chcę mieć więcej/mniej watów. Możesz ustawić sobie na stałe 4-5 bieg w trenażerze, jadąc wtedy koło 30km/h będziesz miał z 150 watów, wtedy możesz zostawić bieg na trenażerze i machać tylko swoimi przerzutkami w rowerze, będzie wtedy jakieś odniesienie w pomiarach co do mocy tj. 2x większa prędkość odpowiada 2x większej mocy na tym trenażerze itp. ale wtedy ten trenażer robi się głośny. Pod treningi pomiar pulsu zdecydowanie lepszy niż pomiar prędkości. 

taki trenażer tuo smart kosztuje 1400 zł, u rodziców stoi bez maty, matę i podstawkę możesz kupić za 100 zł. Na dzień dobry jeśli masz gładką oponę w szosie, opony pod trenażer nie musisz wrzucać. Pedały jakie wszystkim polecam i jakie uważam za złoty środek to Shimano m520, kosztują obecnie 140-150 zł, mam je w 5 rowerach w rodzinie, jedynie mój wyścigowy rower ma włożone pedały o półkę wyżej ale tam walczyłem o każdy gram wagi, bez walki o pudło na zawodach pedały powyżej m520 to wyrzucanie pieniędzy w błoto. M520 wpinają się tak samo jak modele wyższe, są tak samo uszczelnione, najstarsze jakie mam mają już 7 lat, mają minimalny luz ale dalej jeżdżą. Buty polecam z decathlona, są tanie i wygodne. 

miałem 2 pary takich butów, przejeździły u mnie po 5kkm, mega wygodnie, można w nich chodzić. 
https://www.decathlon.pl/p/buty-szosowe-3-czarne/_/R-p-4600

następnie do mtb poszedłem w takie buty: 
https://www.decathlon.pl/p/buty-rowerowe-mtb-rockrider-expl-100/_/R-p-335648
Również wygodne, można w nich biegać w błocie, dobrze trzymają. 

Pod ściganie mam obecnie buty w granicach 400 zł ze sztywną podeszwą ale już mniej wygodnie się w nich chodzi i do turystyki jadąc w góry wybieram propozycję z góry. 

Do trenażera spd też nie potrzebujesz. 
 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Oskarr napisał:

do mtb kupujesz trochę za duże buty. Ja normalnie noszę 42,5 - 43, jedne buty do roweru mam 43 a drugie 44. Noga jak będziesz dłużej jechał puchnie, nie chcesz mieć idealnie dopasowanych butów w takiej sytuacji ? 

Ja rozumiem 1cm ale nie 2cm luzu ? Czułem się jak w płetwach ? Dziwna ta rozmiarówka w Deca.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wracam z tematem ? Trochę czasu minęło jak i również kilometrów na trenażerze ?

Zdecydowałem się na kupno szosy endurance z możliwością wstawienia opony do 35mm.

Czy jest sens dopłacać do grupy 105, korby shimano oraz karbonowej sztycy? W sumie tylko tym się różnią Canyon Endurace AL 6 i Canyon Endurace AL 7

Czytałem dużo o tym, że amator nie odczuje różnicy pomiędzy 10 rzędową Tiagrą, a 11 rzędową 105tką.

Nie potrzebuję karbonowej ramy, gdyż jestem amatorem i nie chcę jej połamać podczas zaliczenia jakiejś gleby (do tej pory dwa razy się zdarzyło na MTB ?)

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...