Skocz do zawartości

XC do 7500


Rekomendowane odpowiedzi

Mike może to właśnie głos rozsądku wziąść alu z wyższej półki żeby się objezdzic A później zdecydować na coś lepszego. 

Nie powiem noga po szosie jest ale też zdaje sobie sprawę że mtb to trochę inna bajka niż szosa więc daleki jestem do porównań 1:1 że jak na szosie było dobrze to i na mtb będzie dobrze.

A z Twojego punktu widzenia co byś polecił na taki początek z treningami i pierwszymi zawodami mtb ?

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz myśleć poważniej o ściganiu to karbon. Jak masz mocną nogę i dłużej jeździsz na rowerze i budżet pozwala to tym bardziej karbon. 

Podział na rower mtb do treningu I rower mtb do zawodów jest głupie na amatorskim poziomie. Jako amatorzy i tak jeździmy na maksymalnie xt, gx albo dt 240. 95% osób które znam z wyscigow na codzień jeżdżą na swoim wyścigowym rowerze na treningi. 

W szosach tak samo, chyba że ktoś trenuje pod triathlony i rowery z kozami w realnych warunkach są niebezpieczne. Na szosie się zdarza podział na koła wyścigowe i treningowe jeśli masz karbonowe koła na vbrake.

Znam jednego rowerzystę który ma wyścigowego fulla za 25 k i odjeżdża go na singlach chłopak na xc 100 za 4k. Chłopak z fulla jeździ na codzień na innym rowerze do treningów i wybitnie ma nie wyczuty rower na technicznych singlach. To swoją drogą łatwo zaobserwować kto trenuje przed zawodami mtb na mtb w terenie a kto na szosie. Ci z szosy są wybitni na prostych i łatwych wyścigach ale jak się pokazują jakiekolwiek single czy zjazdy są od razu parę sekund w tyle. 

Porównanie rowerów dla dzieci z decathlona z rowerami wyścigowymi z decathlona jest głupie. Nie kupię Ferrari bo Punto który jest z tego samego koncernu jest słaby. Wszystkie komponenty w takim xc 900 albo race 740 wszystkie podzespoły masz uznanych marek, zwykle lepszej jakości niż wsadza konkurencja. 

W swoich cenach race 740 jest bezkonkurencyjny na rynku. Po roku czy półtora jak zajedziesz kasetę to proponuje wymienić koła na dobre koła aluminiowe albo karbon z bebenkiem xd 

Odnośnik do komentarza

Chce kupić jeden ale dobry który pozwoli na pierwsze starty w xc/maratonach. 

Finanse są tak jak napisałem więc albo alu z jakimś lepszy wyposażeniem jak big.nine pro czy giant albo tańszy karabon jak bh czy Scott na słabszym ale jak pogrzebalem to droższy alu waży podobnie co tanszy karbon.

No chyba że te decathlony bo faktycznie osprzęt w nich A konkurencji jest nie do przebicia. 

Szosy mam dwie bo spec mi został dla młodego jak kupiłem karbonowy

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...