Skocz do zawartości

Nowa szosa RC, Addict 30.


damianKr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od kilku tygodni planowałem wymienić swoją szosę endurance SCOTT Addict 40 na coś bardziej sportowego i 2 tygodnie temu, jako że znalazł się nowy właściciel dla Addicta, zakupiłem szosę SCOTT Addict RC 30.

Przejechane dopiero około 500km, ale pierwsze wrażenia są wyśmienite. Pozycja na rowerze bardzo mi odpowiada, w poprzednim modelu czegoś mi jednak brakowało, tutaj mam wszystko. Fakt faktem ciało musi się trochę przyzwyczaić, po ostatniej trasie 160km byłem bardziej obolały niż po takiej samej trasie na endurance, ale to jest do ogarnięcia ;).

SRAM Rival eTap axs, wymaga sporo czasu żeby go dobrze wyregulować, źle wyregulowany lubi zawahać się przy zmianie biegów, w losowych chwilach może wypaść łańcuch z przedniego blatu. Trzeba było kilka razy zjawić się w serwisie na regulacje żeby dojść do odpowiednich ustawień. Po wszystkim Rival działa perfekcyjnie, biegi wrzuca jeszcze zanim człowiek zdąży o nich pomyśleć ??. Przeskok z Tiagry jest spory, plus do tego 24 biega. W Tiagrze przy 20 biegach zdarzały się dziury w kadencji. Tutaj precyzja już jest na tyle duża, że można idealnie dobrać przełożenie.

Bardzo intuicyjna zmiana biegów (tylko 2 przyciski). Zero kabelków, brak centralnej baterii za to są dwa akumulatorki w obu przerzutkach. Na jednym ładowaniu przejechałem około 400 km i baterie są prawie nadal pełne.

Bez żadnych problemów integruje się z garminem.

Po zakupie roweru natychmiast wyleciały fabrycznie opony schwalbe i wjechały Pirelli P Zero Road i pedały Look Keo 2 Max Carbon.

Mam nadzieję, że rower będzie mi dobrze służyć przez wiele kilometrów :).

IMG_0665.jpg

IMG_0666.jpg

IMG_0667.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...