Skocz do zawartości

Jaką koszulkę rowerową kupić [YT]


Rekomendowane odpowiedzi

Koszulka rowerowa MUSI mieć trzy głębokie kieszenie i zamek na całości. Żadne dwie czy jedną (takie do niczego się nie nadają). TRZY. Żaden zamek króciutki czy trzy czwarte. ZAMEK OD GÓRY DO DOŁU tak żeby zdejmując koszulkę w razie potrzeby nie wyleciała zawartość kieszeni. Jak jest upał to można też rozpiąć całą i mieć przyjemne chłodzenie

Bonusem jest jeśli koszulka ma kieszeń zamykaną na zamek. Najlepiej jest jeśli jest to zamek pionowy a nie zamek poziomy na środkowej kieszeni. Człowiek nie małpa i gmeranie po środku pleców pod suwakiem jest mega niewygodne i frustrujące. W takiej kieszeni trzymamy klucze od domu lub samochodu, ewentualnie bardzo mały telefon jeśli ktoś takiego używa i chce żeby mu nie wypadł z bocznej kieszeni.

Co do zamków YKK się zgadza że są bardzo dobre.

Co wełny Merino się nie zgadzam. Z mojej praktyki nadaje się ona do rekreacji ale nie do intensywnego wysiłku. Bardzo wolno schnie.

 

Firmy których unikać:

Rogelli - chłam, beznadziejne materiały, śmierdzące koszulki po jednym razie

Adidas, Nike, Reebok - ździerstwo, ściema marketingowa, ultra sztuczne, nieprzyjemne w użytkowaniu materiały

Decathlon, Lidl - najtańsze koszulki nadają się tylko do czyszczenia łańcucha. Koszulki z Decathlonu z wysokiej półki, są ok.

 

Dobre firmy:

Biemme - świetne koszulki, świetny stosunek ceny do jakosći, często z domieszką coolmaxu, zwykle z zamkami YKK i trzema kieszonkami

Nalini, Pearl Izumi - drogie ale dobre

BCM Nowatex - tanie ale całkiem dobre. Mam kilka sztuk które używam od wielu lat.

 

Mieszane uczucia:

Brubeck - przyjemne w dotyku ale szmacieją

Craft - rzekomo bardzo dobre ale jakoś podle uszyte. Ani jedna jeszcze na mnie nie pasowała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...