Skocz do zawartości

Objazd zbiornika zaporowego Solina, Bieszczady


APZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próbowałem dłuższej wycieczki (brak czasu), ale przez kilka kilometrów przejechałem po "plaży" wokół jeziora solińskiego. Niski stan wody odsłonił niezalesiony brzeg. Od czasu do czasu trzeba przekroczyć liny cumujące łódki, ale trasa MTB całkiem fajna. Twarda glina i trochę skały. Może ktoś z Was spróbuje całkowicie objechać bieszczadzkie fiordy bezpośrednio przy linii wody?

Screenshot_20220826-191944_Maps.jpg

20220823_144549.jpg

20220823_144604.jpg

20220823_144618.jpg

IMG-20220821-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ewenementem gravelowym (ale i mtb na 29 calach spokojnie da się oblecieć także) jest eksploracja absolutnie wyjątkowego w Bieszczadach terenu jakim jest objazd szutrem i dostępnymi ścieżkami doliną Sanu właśnie od Jez. Solińskiego (Rajskie) do Stuposiany i dalej do samego worka bieszczadzkiego (Sianki). Trasa cudowna poprzez nieistniejące wsie Studenne, Krywe. Żaden opis, żadne fotki nie oddadzą tych wrażeń. W ub. roku spotkałem na szutrówce dwukrotnie wilki,  w samo południe (!).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jest w Bieszczadach jeszcze kilka ciekawych tras uzupełniających np. jakąś wycieczkę. Sama miałam okazję przejechać się tą pierwsza na Słowację. Generalnie bardzo przyjemna trasa, choć momentami mocno pod górkę.

  • Transgraniczna Trasa Rowerowa z Komańczy do Medzilaborzec na Słowacji (ok. 20 km)
  • Z Leska na Słowacje Doliną Solinki i Sanu (Lesko - Uherce Mineralne - Myczkowce - Solina - Polańczyk - Bukowiec - Polanki - Dołżyca - Majdan - Liszna - Przełęcz nad Roztokami - Słowacja) - ok. 60 km
  • Chodak - przez Lutowiska (w stronę Ustrzyk Górnych) - Smolnik - Chmiel - do Rezerwatu Hulskie - (ok. 46 km)
  • Krótsze trasy: Lesko - Tarnawa Górna (7,6 km), Smolnik k. Mikowa - Rzepedź - (13 km), Wola Michowa - Baligród - (19 km), Smolnik - Dwernik - Sękowiec - Rajskie - (33 km), Komańcza - Prełuki - Duszatyn - (7 km)

Źródło: https://rzeszowpodkarpackie.com/bieszczady/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...