Skocz do zawartości

Rower MTB koła 29' do 3000 zł Indiana X-pulser 5.9 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, java777 napisał:

jaki jest koszt wymiany takiego mostka 80 mm? Bardziej bałem się ,że będę zaczepiał jajkami o ramę ,niż o samą ergonomię pozycji siedzenia

Ja przy 176 jajkami o ramę 19 nie zachaczam więc Ty też nie powinieneś w 21 calach. Po prostu ja do mojej agresywnej jazdy i składania roweru w zakrętach wolę mieć niżej górną poprzeczkę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu. Z samochodem było łatwiej ?

Miałem okazję kupić Kellysa Spider 80 w rozmiarze L za 3200 zł - pomimo wygodnej pozycji do jazdy, jednak rama okazała się za duża i była na styk z jajkami.

W tabou 18' jest zalecana dla wzrostu 174-179cm ,a 20' dla 185-190cm (dziwna luka w rozmiarach) . Mam długie ręce i nogi więc boję się że przy 18' będę zbyt pochylony.

W Kellysie  - rozmiar M jest 175-187cm. 

Byłem zdecydowany na Tabou blade 4.0 ale  jeden ze sprzedawców powiedział że Tabou montuje słabe koła i szprychy oraz strasznie badziewny lakier na ramie. Czy możecie potwierdzić te opinie? 

Do wyboru zostały:

Kellys Spider 90 za 3500 zł rozmiar M - podają że jest to 18' 

TABOU BLADE 5.0 3500 zł rama 20 

TABOU BLADE 4.0 3500 zł rama 18

Rockrider 540 który ma byc podobno od 19.09 ale ciekawe w jakiej cenie

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ten Tabou z Malezji czy skąd tam oni są nie sprawia na mnie dobrego wrażenia. W sensie że dziś sa a jutro nie wiadomo. W cenie do 4000 nie ma chyba ani jednego producenta montującego dobre koła więc proponuję obniżyć oczekiwania. Rockrider 540 EXPL zahacza o przyzwoitość. Gdzieś tu w którymś wątku chłopaki wiedzą jak go zdobyć. W Media Expert są wyprzedażowe modele będącymi leżakami magazynowymi. Np. Torpado. Warto zadzwonić na centralę i po sklepach. 182/85 to jest w 99% przypadków rama 19 cali co oznacza że się zwykle sfitujesz również na 18 i 20 cali. Jeżdżę na L 19 cali mając przekrok 84.5 i nie mam żadnego problemu z wysokością ramy.

Odnośnik do komentarza

Wygodniej jest, jak musisz przestanąć chcesz stanąć okrakiem nad ramą z obiema stopami na ziemi. To chyba jedyny powód. Zresztą obecne konstrukcje mają zazwyczaj górną rurę poprowadzoną znacznie niżej niż było kiedyś, więc często ten argument przestaje być istotny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...