Skocz do zawartości

Rower MTB koła 29' do 3000 zł Indiana X-pulser 5.9 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru żeby zastąpić mój wysłużony kands maestro 2014. Szukałem czegoś na osprzęcie shimano alivio , deore w górę. Rower uniwersalny do jazdy po mieście ,ale żebym mógł wjechać na polną drogę i nie kopać się w piachu jak przy moich 700x38C. 

Rozważałem Kross Esprit 5.1 jednak dzisiaj znalazłem i zamówiłem Indiana X-PULSER 5.9   https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-mtb/x-pulser-59-m19-29-cali-meski-czarno-grafitowy-2021 

W opisie podają amortyzator Judy TK RMT 29" - czy jest to amorek powietrzny?

Hamulce w większości rowerów do 3000zł to co najwyżej shimano  mt200 w tej Indianie mamy BR-MT410.

Czy to dobry wybór czy szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza

Z dyskusji tu na forum przewija się że X-Pulser 5.9/6.9 nie były za dobrej jakości. Judy TK jest olejowo-sprężynowy i słyszałem że wyjątkowo nieudany. Ja bym raczej polował na mało używanego Indiana Storm X7/X8 na OLX. Najlepiej takiego co ma jeszcze gwarancję. Będziesz miał sztywne osie, dobrego powietrznego Recona, Deore i heble MT400. Kiedyś zmienisz klamki na MT500 (250-300 zł) z Servo Wave i będziesz miał zajebiste hamowanie i dobry rower na następne 5-10 lat.

Z nowych nie ma nic godnego uwagi.

Odnośnik do komentarza

Panie Jacku proszę o pomoc ?

 

Przekopałem trochę forów i boje się o rozmiar tego roweru. Mam 182 cm / 85 cm przekrok, długie ręce. Użytkownicy wybierają rozmiar 21' przy 185 cm w górę więc Indianowe 180-190 cm się na wiórki nadaje...Czy 21' nie będzie zbyt duże? Czy są jakieś inne modele np x-pulser 5.9 , x-pulser 6.9 które mają taką samą geometrię ramy żeby sprawdzić w Warszawie? 

Firmie Indiana która nie posiada swojej tabelki rozmiarowej , nie ufam. https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-mtb Zgodnie z ich dobierajką rozmiarową jak wybiorę długość nogi 95 cm (max długość)  pokazuje mi zalecany rozmiar 21' , pomimo że mają w ofercie 23'.

Rower będzie odbierał znajomy i nie mam możliwości przymierzenia osobiście w tym sklepie. 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza

Mój brat przy podobnym wzroście jak Ty jeździ na 19, ja przy 176 na 19 też spokojnie pojadę więc wydaje mi się, że 21 może ujdzie u Ciebie. Do ścigania i agresywnego jeżdżenia po singlach mogłaby być lepsza 19. Choć 19 cali jest krótszy niż mój rockrider xc 900 w rozmiarze M. Mostek seryjnie jest w Indianie w rozmiarze 100  więc zejście do 80 da Ci geo z 19". 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...