Skocz do zawartości

Współpraca kasety 10x z łańcuchem 12x


Oskarr

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dziewczynie napęd w rockriderze st 520 na deore 1x10. Kaseta to jakieś sunrace, manetka i przerzutka deore z średnim wózkiem, kaseta 11-42. Złożone z rok temu, kupione w Chinach. Początkowo coś tam obcierało z łańcuchem 10x który przyszedł w zestawie, wrzuciłem więc jeden z moich łańcuchów 12 rzędowych. Było całkiem ok ostatnio jednak jakosc zmiany się pogorszyła. Wymieniłem więc linkę na nową, galwanizowaną. Było gorzej niż przed zmianą, biegi kiepsko wchodziły. Zamówiłem więc nowy ślizg do linki, Nowe pancerze shimano sp 41, linki szlifowane, złożyłem wszystko na sucho, bez dawania żadnej kropli na linkę, wyczyściłem łańcuch, skróciłem go na długości na zasadzie największą zębatka z tyłu i zębatka z przodu, bez przerzutki + 3 ogniwa, dałem nowy hak przerzutki i dalej nie jest idealnie. 

Zastanawiam się teraz czy problemem nie jest współpraca węższego łańcucha niż powinien być w oryginale. Ostatnio przyszedł mi nowy łańcuch 10s, na nowym łańcuch 10 rzędowym deore też obciera (więc znowu powrót do 12s). Tak więc obecnie siedzi tam łańcuch 12 s kmc, wszystko powinno być prosto, rower nie zaliczył żadnego uderzenia w przerzutkę, przerzutka nie zamula na nowej lince a dalej jest problem w zmianie biegu z 8 na 9 lub z 10 na 9 jak zmienię minilanie naciąg linki, pozostałe wchodzą. Kaseta ma z 2kkm, zęby wyglądają prawie jak nowe, łańcuch poniżej 5% rozciągnięcia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...