Skocz do zawartości

Rozmiar Triban RC100 i Triban 500 2014r.


Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzę do Was z pytaniem co do rozmiaru wyżej wymienionych rowerów. Moje gabaryty 171cm, przekrok 80-81cm. Dobre pare lat temu kupiłem pierwszy rower szosowy Triban 500 2014r. w rozmiarze M 54cm, ale do dnia dzisiejszego się zastanawiam czy rozmiar aby na pewno dobry. Mostek 100 zmieniony na 80 i siodełko maksymalnie do przodu. I nadal nie czuję się na nim najlepiej (może mi się tak wydaje) I szczerze od blisko 2 lat zaprzestałem jazdy na nim. Kolejnym rowerem był Triban RC100 rower o przeznaczeniu na gorszą pogodę i w tym wybór padł na rozmiar S. I w tym również mam kilka wątpliwości, według wyliczeń siodełko powinienem mieć ustawione mniej więcej 70,64CM - 71,52CM. I tutaj jest problem, że sztyca jest maksymalnie wysunięta co daje 70cm. Siodełko cofnięte do tyłu aby rzepka zgadzała się z osią pedała. Ale przy takim ustawieniu przy górnym chwycie widzę przednią ośkę.

Może ktoś podejdzie do mojego problemu jakoś innym spojrzeniem. Bo sam już nie mam pojęcia co i jak. Wiadomo, że przez internet ciężko coś stwierdzić. Poniżej dodam geometrie obydwu rowerów.

CCFfYI9W0AAFsRs.png

triban-100-road-bike-grey.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie masz się co przejować z wysuwaniem sztycy 1 cm powyżej granicy, nawet jak wysuniesz 3 cm będzie spoko. Jakbyś ważył 140 kg to już bym ponad limit nie wysuwał. 

Co Ci daje ustawianie siodełka pod pozycje rzepki nad pedałem? W zależności od katowania roweru albo przesunięcia się na siodle przód tył to będziesz już miał rzepkę w innym miejscu. 

Nie ma też co patrzeć czy widzimy w górnym chwycie os przedniego koła. Co do ustawienia siodla i wymiarów w cm to będzie to zaburzone jak włożysz buty. Ktoś powie ze możesz się mierzyć w butach, ale twój przekrok będzie zależny od pięty a pedałujesz przednia częścią stopy. 

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie patenty z widzeniem piasty i podobne to olać moim zdaniem. Masz parametry na ramę S, 52 i tu nie ma żadnej wątpliwości. Szyca 1 cm wyżej też żaden problem. Ja cię niepokoi to zmień na dłuższą. Te Tribany to niestety masakra i trudno się na nich czuć komfortowo. Mój młody miał takiego 500 na starej Sorze. Sprzedaliśmy po pół roku.

Zamontuj darmowy VPN na telefonie czy tablecie. Ja używam SuperVPN. Wejdź na stronę Competitive Cyclist Bike Calculator używając amerykańskiego IP. Pomierz się wrzuć dane do kalkulatora i użyj ustawień zwanych Eddy Fit w celu dopasowania pozycji.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o RC100 to jeździ mi się na nim o wiele lepiej niż na 500. I dlatego od jakiegoś czasu wisi z myślą o sprzedaży. Jak zauważyłem to też producent to inna geometria i inna rozmiarówka. Teraz patrzyłem Treka i przy moich gabarytach zaleca rozmiar 54. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-al/domane-al-3-disc/p/33082/?colorCode=blue_black

Esker 6.0

S (19') 28" - 160-170

M (20') 28" - 168-178

Na następny rok planuję zakupić coś innego, ale czym głębiej w las to gorzej. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości, że jeżeli ktoś nie siedzi w temacie to można zgłupieć.

Co do tego kalkulatora to postaram się zobaczyć, ale zapewne nie będzie wiedział co jak mierzyć ?

IMG_20181215_183749.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...