Skocz do zawartości

Rower do miasta i podmiejskie wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

będę bardzo wdzięczna za poradę znawców ? 

Szukam roweru, którym wygodnie będę jeździć codziennie po mieście, ale i będę mogła w weekend wyskoczyć na jakąś podmiejską wyprawę ulicami i stepami. Rower musi umożliwiać jazdę w prostej pozycji i raczej z niską ramą bo zdarza mi się jechać w sukience. Nie chciałabym aby to była powolna ciężka damka (teren płaski ale często jadę pod silny wiatr) bo chciałabym mieć z niego nieco funu, czasem pojechac szybciej czy wyskoczyć pod miasto (oczywiście bez szaleństw,  choć i na moim 20 letnim rumaku z Niemiec z jedną działającą przerzutką śmigałam po leśnych wartepach i konarach:))  Optymalnie  min 5 przerzutek, przyda się koszyk i obowiązkowo oświetlenie, najlepiej led. Ważne aby był mało awaryjny i przetrwał nocowanie pod trzepakiem i zimowanie na balkonie.  Czasem muszę go nosić po schodach więc raczej rama aluminium lub carbon.

Mam 166 wzrostu i ważę 55 kg. Mój budżet to około 2 tyś. Jestem otwarta na nowe i używane propozycje.

Z używek zastanawiałam się nad:

Gazelle Orange Plus Damka Nexus 7 - kosztuje 2k, więc nie wiem czy to się opłaca bo w tej cenie mogę mieć nowy nowe, i mam wątpliwość czy da radę na bardziej wymagającym terenie niż ścieżka, i czy nie jest ciężką damką o wąskich oponach. 

Herkules Damka

Gazelle Espirit

nowe:

Cossack Unique

Romet Luiza Eco

Le Grand Lille 2

 

co o nich sądzicie? Lub może macie coś do podrzucenia? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza

Te dwa rowery co podesłałaś z olx to staruszki, możliwe, że starsze od Ciebie. Nie będą zbyt szybko jeździły. 

Ogólnie tak ciężko z Twoimi planami bo taki typowy rower miejski ma dość rekreacyjną pozycje. 

Te nowe rowery co podesłałaś też dupy nie urywają. Szukaj czegoś na kasecie, z 8 lub 9 biegami ewentualnie z biegami w piaście, minimum tak z 6 biegów w piaście. W każdym rowerze z wyprostowaną pozycją będziesz jechała wolno pod wiatr, nie przeskoczysz tego. 

Osobiście mam wystawiony na sprzedaż taki rower: 
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gazella-damka-28-CID767-IDPVgy2.html?bs=olx_pro_listing&isPreviewActive=0&sliderIndex=7

I tak, jak mamie się spoko jeździło, przesiadała się z 2 letniego krossa z napędem 3x6 z podłymi kołami, z wolnobiegiem itp i taka gazela używana rzeczywiście była szybsza i wygodniejsza niż nowy, budżetowy rower. 
Takie gazelle są spoko przy jeździe w mieście, mama też takim czymś jeździła na wycieczki ale mimo aluminiowej ramy, z bagażnikami to dobre 18-19 kg. Po prostej to jeszcze jakoś idzie ale wnoszenie tego roweru po schodach już nie jest najprzyjemniejsze. Na prostych te 20-22 km/h trzymała spokojnie, ale w przypadku podjazdów zostawała z tyłu. Plusem w gazelach są takie rurki w dolnym trójkącie, za które bardzo wygodnie się rower podnosi, dalej to jest jednak z 6-7 kg więcej niż aluminiowy rower mtb. 

Moja po roku jeżdżenia na tym rowerze przesiadała się na mój stary rower mtb, który ważył 11 kg i z taką masą to można było z nim na plecach wbiegać po schodach i robić kółka wkoło jej koleżanek wjeżdżających na górki. 

Z moich doświadczeń jeśli chodzi o używane rowery miejskie - wszyscy mają je gdzieś, to rowery nocujące na dworze, większość osób nie wie, że powinno się nasmarować łańcuch o wymianie linek, klocków hamulcowych itp nie wspominając. Ja musiałem wydać parę set zł aby doprowadzić gazellę mamy do stanu dobrego jeżdżenia co często jest nieopłacalne. Więc jeśli kupujesz używkę to albo bardzo tanią albo z kimś doświadczonym, kto zweryfikuje stan napędu linek itp. 

Na prostych mogą jakoś jechać, jeśli chcesz jeździć na dłuższe wycieczki ja bym poszedł w rower crossowy, np. taki: 
https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-damski-2022_pid=355
W sukience może być trochę średnio, ale powinien być zdecydowanie szybszy. 

Jako oświetlenie awaryjne ja mam wrzucone tanie lampki za 20 zł, aby awaryjnie wrócić wieczorem starczają. Za 40 zł można kupić lampki led z akumulatorem jeśli regularnie jeździsz nocą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...