Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem że jest dużo, ale nie sądziłem że aż tak. Zapytałem ich o to, powiedzieli że jest spoko. No i faktycznie było spoko, tzn działało przez tych parę dni bez problemu, tylko coś mi łańcuch przycierał o zębatki z tyłu i dziwnie metalicznie brzmiała zmiana biegów. Uznałem że ten typ tak ma i jeździłem, aż w sobotę stało się to co opisywałem wyżej - łańcuch jakoś tak skłapouszał a przerzutka zgrzytała i tak dalej. 

Dopiero w Decathlonie wyszło co tu się odwaliło. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Na wstępie chciałabym się przywitać jako nowy członek tej społeczności. Przeczytałem cały ten wątek i zakupiłem rower race700. Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Niestety już tak mam, że zawsze  drąże ulepszam itp. jak mam coś nowego. W rowerze którym kupiłem jestem pewien że w okolicznych lasach na pewno nigdy nie wykorzystam największej zębatki z tyłu a przydało by mi się w zamian trochę dołu stąd moje pytanie jaka zębatke 34t kupić zamiast obecnej 32t z przodu. Wtedy to byłby już naprawdę rower idealny. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mario132 napisał(a):

Musisz zmierzyć BCD rozstawu śrub, w Google znajdziesz poradnik, następnie zamawiasz z takim rozstawem zębatki. Warto też się dowiedzieć jaka maksymalnie duża zębatka wchodzi to twojego roweru. Np w. EXPL 540 max jest 34T, ale 36T też się da założyć. Kolejna sprawa, jak przy większych zębatka h niż 34T będziesz prawdopodobnie musiał mieć dłuższy łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, mario132 napisał(a):

Dzięki. Zamówiłem . 9 zł nie zbiednieje jak nie będzie pasować. 

Przyjrzałem się dokładniej zdjęciom i obejrzałem 1 film, tam faktycznie może być mały symetryczny  rozstaw śrub. 

PS wrzuć zdjęcie korby z bliska i miarą między śrubami i przekątna 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...