Skocz do zawartości

Rower do 1400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji, że mam mało czasu na przeglądanie Internetu, postanowiłem dość prędko skorzystać z pomocy forumowiczów. 

Do wydania mam ok 1300 / 1400 zł. Rowerem zamierzam jeździć... myślę, że tak pół na pół - teren / asfalt - no może więcej w teren ;) 

Zastanawiam się jaki typ roweru wybrać - kros czy MTB?

Przyznam, że nie szukałem rowerków w Internecie, przeszedłem się tylko po sklepach rowerowych w moim mieście i jedynym rowerem, który utkwił mi w pamięci i przejrzałem jego specyfikację to Kross Hexagon X2 Disc 2016 (w sklepie za 1380zł). Czy byłby to dobry wybór? Jak przedstawia się jego specyfikacja do ceny?

Co innego moglibyście mi polecić w tym przedziale cenowym?

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jednak chyba wybór padnie na Hexagona X2. Jeżeli o niego chodzi to jest dostępny w dwóch wersjach - z tarczówkami (Shimano BR-M355) i V-brake'ami - oprócz hamulców i piast są identyczne. Różnica w cenie to 150 zł. I teraz moje pytanie - domyślam się, że te tarczówki to najniższy model hydraulików Shimano i zastanawiam się czy jest sens do nich dopłacać. Czy jakość hamowania (siła i "dozowanie") będą zauważalnie lepsze w takim modelu od zwykłych V-brake?

 

Przed chwilą patrzyłem jeszcze na rowery Grand, coś słyszałem, że to Kross produkuje? Jest taki model jak Grand Rock 400 z 2015, patrzyłem specyfikację to chyba niewiele różni się od Hexagona X2 a kosztuje ok 1100 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przepraszam za odkop starego tematu (od mojego poprzedniego posta minął prawie miesiąc), ale jestem jeszcze bez roweru :P

Po dłuższym zastanowieniu się i przejrzeniu parametrów, zdecyduję się jednak chyba (no już prawie na pewno) na wyżej wspomnianego Spartacusa. Mam jeszcze pytanie odnośnie jego niskiej ceny jak na osprzęt Alivio - z czego ona wynika?

Gdy porównać go np. z Krossem, to taki Hexagon X6 za 2 tys., jedyną część jaką ma z grupy Alivio to tylko tylna przerzutka. W Spartacusie natomiast za cenę 500 zł mniejszą mamy: obydwie przerzutki, manetki, klamki hamulca i kasetę. Czy w przypadku Krossa aż tyle kosztuje sama marka? Może to głupio zabrzmi, ale czy z tym Alivio to nie jest tak jak z chińskimi iPhone'ami?

 

Jeżeli chodzi o poprzedniego posta to myślę, że V-Break'i Tektro spokojnie dadzą radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...