Skocz do zawartości

Przymiar do łańcucha - jaki kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Mam przymiar do łańcucha z deca, za kilkanaście złotych, z podziałką 0,75 i 1 %, jeżdze na pełnej sorze.

Czy waszym zdaniem jest sens kupowac jakiś lepszy przymiar np. dłuższy lub jakiś dokładniejszy,a jeżeli tak - jaki?
A może bawicie się przy pomocy np. suwmiarki elektronicznej?

i 2 pytanie - jakis dobry, trwały łańcuch 9 rzędowy. Podobno KMC x9 i campagnolo są najtrwalsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim kup taki, który mierzy wyciągnięcie łańcucha. Twój mierzy jednocześnie wyciągnięcie łańcucha (istotne z pkt widzenia zużycia kasety) i zużycie rolek (zupełnie bez wpływu na zużycie kasety i pracę napędu). Tym samym mierząc takim przymiarem o wiele za wcześnie wymieniasz łańcuch niż wskazuje na to realne jego zużycie.

Przymiary mierzące to co trzeba: park tool cc-04, pedro's cc-2 plus.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, mike21 napisał:

Przede wszystkim kup taki, który mierzy wyciągnięcie łańcucha. Twój mierzy jednocześnie wyciągnięcie łańcucha (istotne z pkt widzenia zużycia kasety) i zużycie rolek (zupełnie bez wpływu na zużycie kasety i pracę napędu). Tym samym mierząc takim przymiarem o wiele za wcześnie wymieniasz łańcuch niż wskazuje na to realne jego zużycie.

Przymiary mierzące to co trzeba: park tool cc-04, pedro's cc-2 plus.

No właśnie.

Ostatnio kupiłem łańcuch 9 rzęd decathlon i mi przymiar wpadł na 0,75 % po niecałych 500 km, gdzie łańcuch był smarowany Rohloffem, czyszczony maszynką i w miarę zadbany jeżdząc po suchym.

Kupiłem tego pedrosa, jestem ciekawy na ile duże będa różnice w obu pomiarach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...