Skocz do zawartości

Giant revolt 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Praktycznie juz sie zdecydowałem wczoraj na zakup uzywanego giant revolta z 2020 roku na pelnej tiagrze, jednak w ostatniej chwili zaczałem jeszcze sie zastanawiac nad nowym Triban GRVL 520 Subcompact. Roznica w cenie to 800zl miedzy uzywanym giantem a nowym tribanem.

Uwazacie ze ten revolt jest warty 4200 zł ?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-giant-revolt-1-hrd-2020rozmiar-l-CID767-IDOf8X7.html?reason=observed_ad

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem obiektywny, a więc odpowiedź będzie subiektywna:
Giant to bodajże największy producent rowerów na świecie, a więc kupując ich rower kupujesz sprawdzona, przebadaną technologie.
A Triban, to jak by na to nie patrzeć, to tzw. marketówka.
Poza tym akurat ten Giant ma mega wygodną ramę, a sztyca d-fuse na prawdę działa.
Owszem Giant jest warty tych pieniędzy.
Triban nie.

Odnośnik do komentarza

Decathlon przez lata pokazał, że potrafi produkować rowery i wcale nie są to złe sprzęty. Oczywiście nie zawsze są najładniejsze, nie zawsze idealnie wykonane, ale to się zdarza i w dużych markach.

Natomiast w tym porównaniu też postawiłbym na Gianta, jeżeli tylko jest w dobrym stanie. Ma sztywne osie kół, w pełni hydrauliczne hamulce (nie mix mechaniczno-hydrauliczny jak w Tribanie), potwierdzam też fajne działanie sztycy D-Fuse. No i jest tańszy, ale to używka, więc zawsze może się okazać, że coś będzie trzeba w niego zainwestować.

No i jeżeli chcesz jeździć poza asfaltem po nierównym terenie, mocno zastanowiłbym się nad wymianą tylnej przerzutki na Shimano GRX. Ew. od razu załóż neoprenową osłonę na rurkę pod łańcuchem. Brak sprzęgła w szosowej przerzutce sprawi, że łańcuch będzie się obijać o ramę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...