Skocz do zawartości

Przepuszczające manetki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z manetkami przerzutek (zarówno przód jak i tył).

Nie działają poprawnie bowiem zmiany biegu z klamkomanetki.

Zdarzają się "puste" wahnięcia, i aby zmienić bieg w górę trzeba kilka razy klikać, by w końcu załapało.

Rozkręcałem już manetki, myłem całość w benzynie, ale to nie pomogło.

Czyżby do wymiany?

Mam pełen osprzęt Deore, dość leciwy, bo rower kupiony lat temu 15 :)

Odnośnik do komentarza

To są manetki czy klamkomanetki? Bo to dwie różne rzeczy. Niektóre klamkomanetki, np. Deore LX mają zupełnie inny sposób działania niż manetki które są oddzielne od klamek hamulcowych. Jeździłem na Deore, gdzieś też z tych lat jak Twoje przez 10 lat i zmiana biegów co dwa była wynikiem starych pancerzy i linek oraz regulacji tylnej przerzutki a nie manetek. Z nimi było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Klamkomanetki...

Jest to ten model roweru i przerzutki jak w linku: http://bikejan.com/1391/author-versus/ tyle, że ze sztywnym widelcem...

U mnie objawia się to tym, że niektóre biegi wchodzą idealnie, a przy innych manetka wpada w dziurę i dopiero kilkukrotne wachlowanie pozwala zmienić bieg :(

Dotyczy to zarówno przedniej jak i tylnej przerzutki...

Odnośnik do komentarza

Rozkręcilem i tak...

Po zdjęciu zabezpieczeń na platformie manetki (biegi w górę) jest taki języczek odpowiedzialny za wybieranie zębów w zębatce...

Czasami przechodzi ponad ząbkami zębatki i to jest ten pusty przebieg...

Albo wyrobiła się spinka blokująca na tym języczku, albo były luzy między platformami.

Dokręciłem mocniej nakrętkę blokującą i na razie jest OK w manetce tylnej przerzutki.

Przód dalej przepuszcza. Jutro poprawka...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...