Skocz do zawartości

ROWER MTB DO 2300


Rekomendowane odpowiedzi

Masz krótkie nogi i pewnie długi tułów. 17,5 cala będzie dobry na wysokość, 19 cali na długość. Są rowery które mają 17,5 cala na wysokość i 19 na długość. Zwykle są to wyścigowe MTB. Ja chcesz komfortu kup 17,5 cala, jak chcesz bardziej wyciągniętą, scigancką pozycję 19 cali.

 

Jak się dobrze pomierzysz to tu możesz dobrać optymalne wymiary:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp?INT_ID=IB12809

Odnośnik do komentarza

Tak sprawdze dziś te wymiary po pracy, nie wiem czy mam długi tułów jeśli z moich wymiarów tak wychodzi to ok:) mierząc przekrok dociskałem tak jakbym siedział więc wiecej nie będzie raczej niż te 77cm, no i buty wiadomo.
Reszte wymiarów sprawdze dokładnie w domu. No spartacusy dają jakies pole manewru w ramach, ale z kandsem crossowym może być już ciężko, coś mi się wydaje ze mógłbym zawisnąć na 19'

Odnośnik do komentarza

19 w crossie jest za duży. Reszta jest ok. Jak będziesz miał 5cm zapasu w przekroku nad ramą to jest to wystarczające. Wymiary górnej rury są źle podane. Ważna jest długość po prostej albo w kompletnym poziomie od przedłużenia rury podsiodłowej do środka rury sterowej albo ewentualnie od środka rury sterowej do środka rury podsiodłowej. Ale tak na optykę wszystkie te 3 rowery powinny być ok.

Odnośnik do komentarza

Czyli jestem skazany na 17' w crossie no a 19' w MTB bo raczej na 17' mogłoby już być komicznie. I teraz ulubione pytanie forumowiczów MTB czy ten Cross jednak.
No ale skoro mam taki mały przekrok i musze w crossie brac 17' to jednak rower tez moze wygladać komicznie skoro ktoś z wiekszym przekrokiem jednak wybierze ta 19' a powiedzmy ze mamy podobny wzrost, wiadomo ze odległość siodło kierownica to jakoś sie pochyli mniej lub bardziej, no ale na przekrok to rady nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...