Skocz do zawartości

[do 15000 zł] wygodny i lekki FULL do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje wygodnego FULLa do 14-15 tys złotych. Rower będzie używany głownie po ścieżkach leśnych o mniejszym lub większym nachyleniu - zależy mi na komfortowej jeździe i łatwej manewrowości roweru. Rower na pełnej amortyzacji, skok przedniego amortyzatora 130-140mm. Ważna jest też w miarę niska waga jak na fulla.

Spodobał mi się Canyon Neuron 7 - waga roweru wg producenta to 13.94kg, amor Fox 34 Performance, dumper Fox Fload DPS Performance, osprzęt w głównej mierze Shimano XT / SLX. Niestety ze względu na model sprzedaży Canyon nie mam możliwości przetestowania, co jest największym minusem tego wyboru.


Czy moglibyście polecić ciekawe modele warte uwagi od innych producentów będące konkurencją dla Canyona?

Odnośnik do komentarza

130-140 skoku? A to będzie użytkowany głównie w górach? Bo po Kampinosie taki skok ma znikomy sens jeśli jesteś w Warszawy.
Canyon ogólnie jakość słaba. Na stronie Canyona Neuron 7 to 14,77 kg bez pedałów. Lekki nie jest. W moich kategoriach to krowa. Ostatnio testowałem ważącego 10,5 kg. Specialized Epic Evo Expert.
Ale to nie te pieniądze. Full za 15k to przy obecnych cenach za dużo nie można wymagać.
Rama alu do rekreacji może być. Przy intensywnej eksploatacji i to jeszcze z Canyona to pewnie za długo nie pożyje. Wszystkie alu Canyona które mieli koledzy się połamały.

Natomiast...
Amor bardzo dobry
Napęd dobry
Hamulce dobre
Koła jakaś bida z nędzą

Można kupić i jeździć i polować na jakąś dobrą ramę i zrobić potem przekładkę. Te koła do rekreacji są ok. Ale jazda na tej krowie to będzie zapewne komfort jak na kanapie ale do przodu to to chyba będzie ledwo jechać. Pożyczyłem kiedyś fulla enduro i właśnie takie miałem odczucia.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie wchodzą w zabawę żadne hocki - hopki, to masz i dostępnego (możesz przetestować), i w zbliżonej geometrii do canyona Rift Zone 1 29" w karbonie, na shimano slx dla odmiany. Cena 15 tys. Waga bez pedałów równe 14.000 kg. Nie wiem skąd wziąłeś tamtą wagę canyona ? Gwarancja dożywotnia na ramę. Jedynie do czego należy się czepić to heble, które są jak kwiatki do kożucha. Ale w sumie rower ma latać, nie zatrzymywać się ?

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-rift-zone-29-carbon-1

Odnośnik do komentarza

@jajacek @ram - waga ze strony Canyon to 13.94 kg, wydaje mi się że patrzyliście na model z poprzednich lat.

Aktualna wersja:

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/neuron/al/neuron-7/3158.html?dwvar_3158_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK

Używane rowery odpadają, kwoty 15 tys zł tez nie chcą przekroczyć. Jak też pewnie widać w moich wymaganiach, nie są one zbyt duże ? rower ma się toczyć fajnie przez górki, nie będzie brał udziału w wyścigach, ani bił rekordów czasowych.

Odnośnik do komentarza

Ja bym na Twoim miejscu podjechał do Specialized Warszawa na Ponczową i wypożyczył aluminiowego fulla enduro i się nim przejechał i fulla XC. I zobaczył czy na którym lepiej Ci się jeździ. Bo na nasze okolice full enduro to jak dla mnie kompletna pomyłka. A fullem XC rzeczywiście jeździ się świetnie i wygodnie. Ale niestety nie znam przyzwoitych modeli do 15k. Rok czy dwa temu był bardzo dobry Scott Spark za 15 k ale teraz pewnie kosztuje ze 22.

Odnośnik do komentarza

Nie miałem z Canyonem AŻ tak dużo do czynienia (poza ich crossowym modelem), niemniej ta marka cieszy się sporą popularnością. O każdej marce da się znaleźć historie o wpadkach, pękających ramach itd.

Canyonem swego czasu jeździł (a może nadal jeździ) chociażby Michał z 1Enduro: https://www.1enduro.pl/canyon-spectral-moj-rower-sezon-2019/

Jeżeli ma być wygodnie, to tak jak napisał Jacek - wybierz się gdzieś i potestuj co się da, żebyś nie narzekał, że miało być wygodnie, a jest zbyt sportowo ?

Odnośnik do komentarza

W kwestii Speca to kolega w tym roku odsyłał szosowy Canyon Aeroad na gwarancji 6 razy.
Junior u nas w klubie dwa połamane widelce w krasach. Rozumiem że w kraksach ale widelce się aż tak nie łamią a kraks widziałem setki.
Kolega dwa pęknięte Canyon Spectral od normalnej eksploatacji
Kolejny kolega pęknięty Canyon Exceed od normalnej eksploatacji, czekał 8 miesięcy na wymianę ramy
Kolejny kolega pęknięte tylne widełki po najechaniu na studzienkę w Endurace.
Więc ja bym jednak Canyona nie kupił
Więc jak dla mnie jest to marka na poziomie Kross. Podobne problemy.

Co do innych musisz pogrzebać. Firm jest bardzo dużo, modeli bardzo dużo. O pozyczeniu Speca nie pisałem po to żeby go kupować tylko spróbować ustalić jaki typ roweru Ci pasuje. A nikt prócz Speca i Decathlonu nie wypożycza. Ja coś znajdziesz to wklej link do oceny a nie hasło z nazwą. Ludzie mają lepsze rzeczy do roboty niż szukać w Google.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...