Skocz do zawartości

Pęknięty hamulec tarczowy Shimano BR-315 (BR-M315)


nowy00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Hamulce są tarczowe o nazwie to (wg instrukcji rowera) Shimano BR-315 (Google poprawia na BR-M315).

Przechodząc od razu do sedna, wracając dzisiaj do domu pękł mi tylny hamulec przy mocowaniu (1 fota) i wyrwała się szprycha (2 fota). Najlepsze jest to że dawno żadnego wypadku nie miałem na tym rowerze. Kupiłem go w czerwcu 2018 i specjalnie go nie oszczędzam, tj. jeżdżę raczej dynamicznie. W międzyczasie wymieniłem okładziny właśnie do tego hamulca, było trochę zabawy z regulacją tłoczków, ich cofaniem przy puszczeniu klamki hamulca, rytmicznym, lekkim ocieraniu się tarczy w jednym punkcie o okładzinę, ale koniec końców udało się je wymienić tak, że spełniały swoją rolę. Nie mogę wykluczyć, że podczas któregoś upadku nie został uderzony, ale takie rzeczy były raczej dawno.

I teraz pytanie: Czy aż tak mogłem coś źle wyregulować, że hamulec mógł pęknąć w ten sposób?

Kupować ten sam model czy może zainwestować w jakiś lepszy?
Z góry dzięki :)
 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1649843512487_6919945243799214265.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1649843220928_6919944020915052523.jpeg

Odnośnik do komentarza

Wszystkie dwutłoczkowe zaciski shimano od mt200 w górę aż do rd-t6000 są konstrukcyjnie identyczne. Dopiero deore do mtb (rd-m615, m6000, m6100) są przysrosowane do pracy z innymi klockami hamulcowymi (ale hydraulicznie mają te same tłoczki). Od SLX w góre sa stosowane tłoczki o większej średnicy co przkłada sie na kilkunasto procentowy wzrost siły hamowania wzglęrem deore.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...