Skocz do zawartości

Decathlon, Rockrider warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądając forum i różne tematy, podpowiedzi jaki kupić rower do danej kwoty. Wszystko pięknie fajnie, ale nie każdy rower jest łatwy do pozyskania bo albo brakuje albo po prostu trzeba wybrać inny.  Dysponuje budżetem 2500 - 2700 zł. Upatrzyłem sobie taki rower proszę o wskazówki przykuł moją uwagę, że względu na koła 29, szeroką kierownicę i napęd. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-500-29/_/R-p-330628?mc=8615848&c=Szary 

 

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że warto. Nie jeździłem jeszcze na tym rowerze, rozmiar M jest dostępny od paru dni i nikt go tak właściwie jeszcze nie testował. W tej kategorii cenowej jednak jest jednym z najlepszych rowerów. 

Kupiłem dziewczynie rower z tym napędem i tym ankrtyzatorem. Amortyzator jest na elastometrze bez tłumika olejowego, będzie posiadał prawdopodobnie liche koła, kiepski support i kiepska zintegrowana korbę. Napęd 1x9 z rozpiętością 11-42 i korba prawdopodobnie 32 zęby daje Ci możliwość vmax okolice 40 km/h i v min okolice 6-7 km. Nie podjedziesz strasznie stromych gór, nie mówię o asfalcie tylko długich stromych leśnych podjazdów, ale takich naprawdę stromych 20%+. Jeśli Ci to nie przeszkadza to dobry wybór. Jeśli chciałbyś się ścigać i tyrać rower w lesie to minimum do ostrego katowania to xc 100 lub indiana x8 ale to okolice 4200

Odnośnik do komentarza

No tak nie ma nawet żadnej recenzji na Youtube o tym rowerku. W tej kwocie cenowej chyba lepszego nie znajdę tym bardziej, że mam możliwość kupna go już jutro od ręki.  Testowałem już Meride big nine 15 czy Kellys spider 50 ale zupełnie mnie nie przekonały raz cena pierwszego 2499 zł zaś drugiego 2700 zł więc jeśli jutro będzie wszystko ok to kupuje ten rowerem z decathlon.  Nie chce tracić dni, miesięcy na szukanie biorę to co jest dostępne ?. Dzięki wielkie za odp. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Oskarr napisał:

Wydaje mi się, że warto. Nie jeździłem jeszcze na tym rowerze, rozmiar M jest dostępny od paru dni i nikt go tak właściwie jeszcze nie testował. W tej kategorii cenowej jednak jest jednym z najlepszych rowerów. 

Kupiłem dziewczynie rower z tym napędem i tym ankrtyzatorem. Amortyzator jest na elastometrze bez tłumika olejowego, będzie posiadał prawdopodobnie liche koła, kiepski support i kiepska zintegrowana korbę. Napęd 1x9 z rozpiętością 11-42 i korba prawdopodobnie 32 zęby daje Ci możliwość vmax okolice 40 km/h i v min okolice 6-7 km. Nie podjedziesz strasznie stromych gór, nie mówię o asfalcie tylko długich stromych leśnych podjazdów, ale takich naprawdę stromych 20%+. Jeśli Ci to nie przeszkadza to dobry wybór. Jeśli chciałbyś się ścigać i tyrać rower w lesie to minimum do ostrego katowania to xc 100 lub indiana x8 ale to okolice 4200

 czym sie ten rower rozni od rockridera  st 540 v2?? roznica 300zl a wszystko wyglada tak samo

Odnośnik do komentarza

koła 29" i 540 już ciężko dostępny. Wcześniej przy dostępności 540, 540 była najlepszą propozycją na rynku (była jeszcze indiana 3.9 za około 2000 na deore 3x9 ale podnieśli cenę w indianie i dali gorszy osprzęt). 540 miał też lepszy amortyzator z tłumikiem olejowym. 
Dla kogoś przy wzroście okolice 170 540 z olejowym tłumikiem i napędem 1x9/1x10 będzie lepszy niż ten nowy. Jeśli ktoś ma więcej niż 170 wolałbym już koła 29. Ja czekam z ciekawością na zaprezentowanie expl w wersji 520 - w specyfikacji ramy jest informacja, że taki będzie, byłem w serwisie decathlona w zeszłym tygodniu to w centrali żadnych informacji na temat expl 520 jeszcze nie mieli. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...