Skocz do zawartości

Amortyzator Recon SL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam amor Rock Shox Recon SL. Napompowałem go do 100 PSI po czym delikatnym ruchem nacisnąłem płynnie na kiere zauważyłem że amor się cały zamyka praktycznie bez oporu. Gdy wróci cały do góry następnie działa już normalnie. Po odczekaniu chwili jak znowu napre na kiere amor się zamyka i po wróceniu działa normalnie. Ktoś może wiedzieć co to sie dzieje (dodam ze około miesiac temu przechodził serwis). Blokada skoku tez jakoś dziwnie zaczeła działać bo praktycznie nie ma róznicy w uginaniu z blokada czy bez. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba powtórzyć serwis. Tym razem może u kogoś obeznanego w temacie. To bardzo prosta konstrukcja więc naprawdę ciężko jest coś spierniczyć ale jak widać da się. Prawdopodobnie przycina się zawór wyrównujący ciśnienie między komorami pozytywną i negatywną (niewłaściwy olej i/lub smar w komorze powietrznej albo jakieś artefakty, których tam być nie powinno). Za mały poziom oleju w tłumiku lub zbyt mała jego lepkość.

Odnośnik do komentarza

Mam słabe doświadczenia z serwisem amorów. Od kiedy stwierdziłem, że zrobiono mi serwis polegający na przeczyszczeniu od zewnątrz a skasowaniu pieniędzy za pełny serwis, robię tylko w serwisach dostarczających dokumentację fotograficzną wykonanego serwisu. Tak robi mój kumpel w Warszawie, tak robi "Serwis Bajka" w Warszawie, taki robi chyba najsłynniejszy serwis Spider Suspensions.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...