Skocz do zawartości

Fitness/cross dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, ram napisał:

Poza tym spec to spec

Zgadza się. Tylko sytuacja wygląda tak, że chyba w całej Polsce nie ma tych rowerów ?  gdzie nie pytam to brak. Niesamowite, chce wydać pieniądze a nie mam jak. Pamiętam jak w tamtym roku polowałem na muirwoodsa obdzwaniając sklepy w kółko. W tym roku chyba jest gorzej. Za to od ręki rowery za 15-20k + elektryki za 30k ?

Jeszcze popróbuje go gdzieś znaleźć. Już odpuszczam kupienie w Krakowie ?

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, rbellic napisał:

Chociaż tegoroczne wydanie muirwoodsa trochę do mnie nie przemawia, dziwna ta geometria

? Presidio 3 ma zamiast łańcucha ...... pasek ! ? Cichy a skromny ? , i nie wymaga smarowania ?

Odnoścnie DSX to super rower, pośrednik pomiędzy gravelem a szosówką. Polecałem na moim prv forumowiczowi (vrinks82). To taka uniwersalna (ładna!) szosówka z prostą kierą. Nie mogę nigdzie doczytać jaka max gruba terenowa opona wchodzi.

Odnośnik do komentarza

Jakieś wielkiej technologii to w tych rowerach nie ma. Coraz bardziej zaczyna się liczyć design ponad funkcjonalność czego prekursorem był Apple. Jakiś czas temu musiałem korzystać przez parę dni z iPhone 5 czy 6 i w porówaniu do Samsunga Galaxy był to totalny shit. Ale iPhone :) Marketing, itd. Nasza polska firma rowerowa sprzedająca rowery Rondo Ruut, Dartmoor i parę podobnych też święci sukcesy za granicą. Natawili się na ładny design roweru Rondo Ruut, bardzo dobry marketing i PR i zanotowali dobrą sprzedaż. A jeszcze na dodatek nie jest to żaden shit tylko bardzo przyzwoity rower. Co do Marina to sam posiadałem ale było to 25 lat temu jak mieszkałem na Margarita Island na Karaibach. U nas marka mało znana ale zaczyna się przebijać. Mają kilka konstrukcji, głównie stalowych, które cieszą się dużą popularnością. Natomiast co mnie dziwi to to że firmy amerykańskie poczynają sobie na naszym rynku rowerowym dużo lepiej niż niemieckie. Podczas gdy Niemcy mają często dużo lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, rbellic napisał:

Już odpuszczam kupienie w Krakowie

I słusznie. Nie chcę się wyrażać. Tak przeczuwałem krajana. Dzwoń do Bielska. Ja w jeszcze gorszych czasach, w ubiegłym roku,  właśnie od nich wydarłem we wrześniu swój sprzęt i to w cenie na którą umówiłem się jeszcze w czerwcu, przed mega podwyżką.  To najlepszy autoryzowany sklep w PL  https://pamirbike.pl/

Daje swą głowę że będziesz usatysfakcjonowany i wydrzesz to na co polujesz.

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, jajacek napisał:

U nas marka mało znana ale zaczyna się przebijać

Dużo robi obsługa klienta. Porównanie tej samej sprawy załatwianej w Marin i Specialized. Pytanie: Jak wyglądają plany dostaw modeli X, Y, Z? Odpowiedz Marin: 'Poczekaj, juz Ci przygotujemy rozpiskę z modelami X,Y,Z; kiedy będą dostawy i do których sklepów. Jak będziesz dzwonić do powołaj się na XXX. Prosimy o info zwrotne czy coś się udało.'

Odpowiedz Specialized: Nie udzielamy takich informacji. Ale dałem szanse, dzwonię do sklepu który się specializuje w tej marce a widzę że na stronie dostępne. Sklep: 'to co jest na stronie dostępne to nie ma tego. Nieważne że jest dostępne, nie ma'.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, rbellic napisał:

'Poczekaj, juz Ci przygotujemy rozpiskę z modelami X,Y,Z; kiedy będą dostawy i do których sklepów. Jak będziesz dzwonić do powołaj się na XXX. Prosimy o info zwrotne czy coś się udało.'

Istotnie tak było w naszym przypadku. Ale.. pozwoliłem sobie dzwonić do samego źródła, do centrali, do Nowego Dworu. Odpowiedź: "tak, zamówiono i dostawa będzie w Pipsińcu, Pcimiu i Pionkach". Tam, gdzie podałem Ci link (np. Pcim) rzetelnie powiedzieli: "jest pan na 1 pozycji. Przyjedź po odbiór w kwietniu. Zadzwonimy jeśli będzie towar w drodze." I tak się stało. W międzyczasie podskoczyły ceny o 15% (lipiec). Cena przy odbiorze pozostała ta sama. Co tu duzo mówić.

Jeśli chodzi o agenta speca w okolicy, prawda jest coś napisał. Stosuja odmienną, utajnioną politykę, choć jeśli sę nie mylę,  każdy oficjalny sprzedawca Speca w PL jedzie na "tym samym wózku", tzn. ma równe prawa dystrybucji. I tak, w listopadzie dogadałem speca  Chisel'a na ten rok w "okazyjnej", specjalnej ? cenie 10,5 kPLN. Niestety odpuszczam. Nota bene nie zawiadomili mnie jeszcze o dostawie, która ma ponoć byc na przełomie III/IV . 

Odnośnik do komentarza

Ceny wielu nowych rowerów w moim odczuciu są mocno przesadzone. A ceny nowych rowerów marek takich jak Specialized czy Trek są po prostu chore.

Jest to dobry moment na wejście na rower innych marek. I takie z pewnością się pojawią. Moją uwagę zwróciła np. tajwańska firma Dare, na której rowerach jechało 3 z 5 pierwszych zawodników w Mistrzostwach Świata U23 na czas. A zapewne nikt z nas o nich nie słyszał. Chińczycy też gonią i dużo nie odstają. Choćby fabryka Winspace.

 ile w ramach alu nie ma wielkich różnic technologicznych, to w ramach karbonowych różnice są. One mogą być mało istotne dla amatora. Ale dla wyczynowego zawodnika są mocno odczuwalne. Rama Specialized Tarmac SL6 na której mój młody wygrał w niedzielę wyścig w Belgii po brukach i na którego zapasowym, takim samym rowerze ostatnio jeżdżę, jest zbudowana z blisko 500 (pięćset żeby nie było wątpliwości) elementów scalanych ręcznie. Przeciętna rama ma ich zwykle połowę tego.

Co do ram alu to podam pewien przykład. Rama polskiego składacza, firmy Northtec, najwyższy model, waży 2700 gram. Rama mojego aluminiowego Speca Chisela, waży 1350 gram. Czyli równo połowę :)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jajacek napisał:

Jest to dobry moment na wejście na rower innych marek.

Właśnie próbuje. Szukam czegokolwiek fajnego do 4k - nowe. I nic nie znajduje, kończą mi się pomysły trochę ? Nie mam dużych wymagań a i tak nie idzie.

Z moim szczęściem to jak kupie używane - przyjdzie bez kierownicy więc odpada.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...