Skocz do zawartości

stare heble xt czy nowe level t ?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Ostatnio miałem trochę rotacji w rowerach i tak oto został mi do sprzedaży jeszcze rower z hamulcami shimano deore xt model m8000, więc już nie pierwszej młodości. Póki co dalej działają jak żyleta w terenie, a w nowym rowerze mam sram level T. Pomijam kwestie wizualne, bo co do tego, to u SRAM'a design hamulców robią chyba w czasie przerwy na śniadanie. Zastanawiam się jednak czy opłaca się je podmieniać w kwestii jakości, i czy jeśli tak, to w tych shimano robić jakiś większy serwis typu wymiana przewodów, przy okazji dodatkowo cały olej ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli te XTki będą pasowały (klamki nie pogryzą się z manetkami i przewody nie będą za krótkie) to warto podmienić bo na głowę biją te LevelT. Wymiana przewodów w XTkach to nieco przydroga impreza. Można je przelać świeżym olejem ale trzeba to umieć zrobić żeby sobie ich nie zepsuć (część domorosłych odpowietrzeń kończy się pęknięciem gumowej, niewymiennej membrany w klamce).

Odnośnik do komentarza

Tarcze avidy nie będą się gryzły z hamulcami shimano ? (w sumie czemu by miały) Nie wiem czy to mądre pytanie ale może o czymś nie wiem ;D 

Załóżmy, że wymianę kabli sobie odpuszczę, a samo odpowietrzanie na co zwrócić uwagę przy odpowietrzaniu, żeby tego nie zepsuć ? samo odpowietrzanie już robiłem nie raz więc wiem co jest 5, chyba, że te xt wymagają specjalnej troski. Bo serwisom średnio ufam, szczególnie u mnie w mieście... 

Odnośnik do komentarza

Tarcze nie powinny stanowić problemu.

Co do przelewania to nie wiem jak to ludzie robią ale na początku sezonu, jak ludzie wyciągają swoje rowery i zaczynają dłubać mam na serwisie wysyp pękniętych tych kondomów w klamkach. Po krótkiej rozmowie okazuje się, że sam próbował odpowietrzać. Może tłoczą olej ile sił w rękach od dołu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...