Skocz do zawartości

Merida Big Nine 100 2016 czy będzie dobry?


Rekomendowane odpowiedzi

Na takim osprzęcie to nie wiem czy ta Merida z XC Maraton Race w nazwie dałaby radę przejechać jakąś wymagającą trasę bez rozpadnięcia się pod drodze. Kross podobnie. Na początek może wystarczą ale dokładając do ok. 3000 możesz kupić naprawdę porządny rower. Oba te rowery nie są warte więcej niż 1800-2000 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam, odkopuje temat :)  posiadam Meride Big Nine 100 z 2015 roku, http://www.rowerymerida.pl/produkt856/bignine-100-rower-merida.html

 

Chciałbym  troche ulepszyc rower, tzn napewno zmienic przerzutke przednią , aktualnie jest Altus fd-m370 oraz manetki Altusa. Generalnie polega na tym że łancuch lekko ocierka o porwadnik przerzutki, regulacja nie pomaga, pytanie czy lepszej klasy przerzutka pozwoli na lepsze ustawienia ? .Łancucha jakos ekstrmalnie nie krzyżuje, jak mam 3 z przodu to z tyłu manweruje na 5-9 najczesciej 6-7. 2 z przodu 3-6 i tutaj naczesciej są otarcia łancucha, korba jest na kwadrat , wie może nie ma az takiej sztywości i dlatego mam takie dolegliwości ?

 
Odnośnik do komentarza

Kolego pazdioch. Na forum wszyscy na Ty. Nie pisz proszę do mnie na prv bo lepiej prowadzić też dyskusję na forum. Może ktoś coś dobrze doradzi. Nie jestem alfą i omegą a przede wszystkim nie jestem mechanikiem. Ale czasem coś tam z sensem podpowiem :)

Rozciągnięcie łańcucha nie ma znaczenia dla ocierania o przerzutkę. Ocieranie jest albo ze względu na to że jest źle wyregulowana albo że jeździsz na zbyt dużych przekosach albo skrzywiony jest hak tylnej przerzutki albo skrzywiony jest sam wózek przedniej przerzutki. Wymiana przerzutki wyeliminuje problem tylko jeśli wózek przerzutki jest skrzywiony. Może to sprawdzić każdy przyzwoity serwis. Kupując lepszą przerzutkę, dostajemy zwykle lepszą konstrukcję, z lepszym wózkiem i lepszą sprężyną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...