Skocz do zawartości

Problem z przednim di2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem napisać ten post ponieważ mam problem z przednim di2 a mianowicie działa przez kilka godzin a potem świruję i nie reaguję na manetkę a na następny dzień potrafi znowu zacząć działać i tak w kółko. Podczas gdy przednia przerzutka nie działa również nie pokazuję się stan naładowania baterii na funkcjon boxie. ( Dioda nie świeci się pod czas przetrzymania przycisku z jednej jak i drugiej manetki). Osobiście podejrzewam, że z baterią zaczyna się coś chrzanić lecz wydaję się być to dziwne bo z tylną przerzutką nie ma żadnych problemów. Jak myślicie jest to wina baterii? W końcu ma ona już parę lat. 

Za pomoc serdecznie dziękuje :) 

 

Odnośnik do komentarza

Chodzi o lewą manetkę. Przerzutka nie reaguje na lewą manetkę oraz przetrzymując przycisk nie pokazuje się stan baterii tak samo przytrzymując prawą manetkę nie pokazuje się stan naładowania lecz prawa manetką zmienia przełożenia drugiej przerzutki. 

Jeśli chodzi o przewody to wszystko jest poprawnie podłączone gdyż raz na jakiś czas działa przerzutka z lewej manetki ( odłączalem baterie i zostawiałem rower na dobę bez baterii później podłączając  za którymś podłączeniem potrafił załapać i działasz przez kilka godzin a następnie znowu padnąć) Jeśli chodzi o baterię to jest naładowana do pełna. 

Wydaje mi się, że bateria nie ma komunikacji z komputerkiem o stanie naładowania baterii dlatego blokuje przednią przerzutkę ponieważ Shimano ma coś w stylu, że po spadnięciu poziomu baterii poniżej ok 20% odcina przednią przerzutkę.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się że odcina prąd do zmiany przedniego przełożenia poniżej pewnego poziomu. Z mojego doświadczenia prowadzenia przez lata firmy sprzedającej smartfony, laptopy i nawigacje, to niemal każda bateria litowo-jonowa nie mająca inteligencji ma cykl życia 300-500 cykli ładowania. Po tym czasie gwałtownie spada jej czas pracy. Może tak jest w tym przypadku. Ile lat ma bateria albo jaki to Di2? Natomiast jak dla mnie to objawy wskazują na jakiś błąd systemu lub zwarcie. Jeśli bateria jest naładowana to nie sądzę, żeby ona była źródłem problemu. Prędzej junction box. Ja bym przeflaszował oprogramowanie wszystkich komponentów.

Odnośnik do komentarza

Zrób diagnozę systemu za pomocą e-tube. 

Sprawdź czy wtyczki kabli są dobrze wpięte do klamek. Poruszaj kablami. 

Zrób update systemu. 

Jeśli masz baterię chowaną w ramie to ta wersja bywa awaryjna. 

Kable di2 to też ból tyłka. Potrafią zdechnąć gdy są mocno zagięte,  ściśnięte lub gdy powierzchnia kabla jest uszkodzona eksponując,  nawet minimalnie,  środek. 

Wypnij wtyczki z przerzutek,  wyczyść je i gniazda złączy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...