Skocz do zawartości

Romet czy KS Cycling


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Poszukuję roweru dla nastolatka niskobudżetowego, uniwersalnego i przyjemnie poruszającego się, kwota najlepiej do 2000zł.

Kierowałem się:

- MTB - z uwagi na uniwersalność i krawężniki miejskie,

- hamulce tarczowe - mniej zawodne,

- zmiany biegów w "manetkach" mam na myśli że nie w uchwytach rączkowych.

Czy Romet i KS Cykling są godne uwagi do jazdy powiedzmy 300km rocznie?

Rower MTB KS Cycling Xceed rama 20 cali 26 czarny - 1,2 tyś zł

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-gorski-26-unisex-aluminiowy-tarczowe-11236836223

 

Rower MTB Romet Rambler R6.3 rama 20 cali 26 biały - 1,6 tyś zł

https://allegro.pl/oferta/rower-romet-rambler-r6-3-bialy-l-20-11393984266

 

Proszę o wasze opinie, jak macie doświadczenie co do osprzętu, wad, zalet - najlepiej merytoryczne, jak szmelc to dlaczego i czym się kierować, ewentualnie wasze propozycje zakupu z uzasadneiniem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Arek.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ten pierwszy ma najniższy napęd Tourney (miałem kiedyś w składaku, często się rozregulowuje i trwałość marna), hamulce tarczowe mechaniczne, pewnie jakieś noname, czyli gorsze od obręczowych i waży 15 kg na kołach 26". Najlepsze jest to, że w opisie roweru czytamy, że jest "lekkim wyścigowym MTB".

Z tej dwójki już lepszy Romet, bo ma chociaż Altusa z tyłu, czyli jakieś minimum przyzwoitości. Hamulce też mechaniczne. Jeśli miałbym wchodzić w mechaniczne to tylko markowe, tj. Shimano, Hayes, itd. Te noname są najczęściej gorsze od v-brake.

Od tej dwójki wolałbym już chyba któregoś Rockridera z Decathlonu. Kiedyś miałem RR 520 za 1200 zł, z napędem SRAM X3 i hamulcami mechanicznymi Hayes i nie był to wcale zły rower jak za tą cenę. Poza tym tu masz przynajmniej bardzo dobrą obsługę gwarancyjną.

Z drugiej strony, jeśli to ma być tylko 300 km rocznie to chyba nie ma co wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Piwpaw napisał:

Ten pierwszy ma najniższy napęd Tourney (miałem kiedyś w składaku, często się rozregulowuje i trwałość marna), hamulce tarczowe mechaniczne, pewnie jakieś noname, czyli gorsze od obręczowych i waży 15 kg na kołach 26". Najlepsze jest to, że w opisie roweru czytamy, że jest "lekkim wyścigowym MTB".

Z tej dwójki już lepszy Romet, bo ma chociaż Altusa z tyłu, czyli jakieś minimum przyzwoitości. Hamulce też mechaniczne. Jeśli miałbym wchodzić w mechaniczne to tylko markowe, tj. Shimano, Hayes, itd. Te noname są najczęściej gorsze od v-brake.

Od tej dwójki wolałbym już chyba któregoś Rockridera z Decathlonu. Kiedyś miałem RR 520 za 1200 zł, z napędem SRAM X3 i hamulcami mechanicznymi Hayes i nie był to wcale zły rower jak za tą cenę. Poza tym tu masz przynajmniej bardzo dobrą obsługę gwarancyjną.

Z drugiej strony, jeśli to ma być tylko 300 km rocznie to chyba nie ma co wydziwiać.

Dziękuję, wezmę pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

Kup używany i nie męcz dzieciaka tym złomem. Za 2000 kupiłem młodemu rower na powietrznym amortyzatorze Foxa i osprzęcie Shimano Deore. Ścigał się na nim ze 2 lata. Pod dzieckiem tylko amortyzator powietrzny się ugnie w pełnym zakresie. 

 

Dziękuję, wezmę pod rozwagę. Chociaż tak jak pisałem nie należymy do rodziny która co weekend jeździ na rowery i trzepie po 60-160km na jednej trasie i spędza w trasie 3-8 godzin.

Odnośnik do komentarza

W 10 lat kupiłem młodemu używany rower za 600 zł, którym jeździł do szkoły a potem na treningi. Dzieci momentem wyrastają z rowerów. Nie widziałem potrzeby kupować mu nowego dopóki nie przestał rosnąć. Nawet ten za 600 jeszcze mamy. Jakby mu zmienić zardzewiały amor to były całkiem w porządku. Jest do wzięcia jakby co :) Taki prosty amor to stówka w porywach.

Z grubsza taki:

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...