Skocz do zawartości

Cube Attention 2022


Rekomendowane odpowiedzi

@jajacekW końcu zdecydowałem się na Rometa Mustanga. Pisałeś ze Decathlon ma dobrą obsługę pogwarancyjną. To dotyczy tylko ich  rowerów Rockrider czy dla Rometa też obsługa będzie dobra ?  Oni się też zajmują obsługą pogwarancyjną Rometów czy za to odpowiedzialny jest romet i będą rower odsyłać do nich w razie jakieś naprawy? Dla mnie to ważna informacja bo mieszkam niedaleko Decathlona i jak mógłbym kupić rower tam. 

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam Cube Attention SL z 2021 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest to idealny rower do moich potrzeb - jak ktoś tutaj wcześniej dobrze ujął, że jest to trekkingowy MTB.

Rower przede wszystkim trzeba dostosować do swoich preferencji. Ja jeżdżę głównie trasy jednodniowe do 150 km po zróżnicowanym terenie. Planuję też 2-4 dniowe wypady. Nie zapuszczam się w jakiś ciężki teren, ale też nie jeżdżę 100 % po asfalcie. Amortyzacja w rowerze działa bardzo dobrze, do tego napęd 1x12, który bardzo polubiłem. Daje mi wystarczającą elastyczność, a nade wszystko cenie sobie prostotę obsługi. Nie cierpiałem kombinowania z przełożeniami w napędach 2x czy 3x. Do tego zamontowałem bagażnik, więc mam możliwość montaż sakw - akurat ja jeżdżę z Crosso Dry i pasują bardzo dobrze. Do tego niewątpliwa zaleta tego roweru - baaaardzo wygodna pozycja, zbliżona właśnie do jeżdżenia na typowym trekkingu. Przy 100 km+ to naprawdę robi różnicę.

Hamulce nie są z wysokiej półki, ale też umówmy się - do podstawowych zastosować będą wystarczające. Może w przyszłości zainwestuję w inne. 

Przy okazji pytanie do kogoś kto ma / zna kogoś kto ma mój rower (a przynajmniej Attention SL roczniki 2019 lub wyższe). Chciałbym zamontować w nim pełne błotniki ACID - te zintegrowane z bagażnikiem. Czy wiecie może, który z modeli powinienem wybrać (https://www.cube.eu/uk/equipment/mudguards/)? Raz zakupiłem ACID MUDGUARDSET 75 29'' BB MOUNT 2.0 i nie pasowały. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.03.2022 o 19:41, miMichal napisał:

@jajacekW końcu zdecydowałem się na Rometa Mustanga. Pisałeś ze Decathlon ma dobrą obsługę pogwarancyjną. To dotyczy tylko ich  rowerów Rockrider czy dla Rometa też obsługa będzie dobra ?  Oni się też zajmują obsługą pogwarancyjną Rometów czy za to odpowiedzialny jest romet i będą rower odsyłać do nich w razie jakieś naprawy? Dla mnie to ważna informacja bo mieszkam niedaleko Decathlona i jak mógłbym kupić rower tam. 

O ile mi wiadomo, polskie firmy takie jak Romet, Kross, Unibike mają nędzną obsługę gwarancyjną. Sugeruję więc zakup przez Decathlon.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 9.03.2022 o 12:50, Maciek92 napisał:

Przy okazji pytanie do kogoś kto ma / zna kogoś kto ma mój rower (a przynajmniej Attention SL roczniki 2019 lub wyższe). Chciałbym zamontować w nim pełne błotniki ACID - te zintegrowane z bagażnikiem. Czy wiecie może, który z modeli powinienem wybrać (https://www.cube.eu/uk/equipment/mudguards/)? Raz zakupiłem ACID MUDGUARDSET 75 29'' BB MOUNT 2.0 i nie pasowały. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...