Skocz do zawartości

Napęd 1x11 - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam taką sytuacje, że kupiłem napęd 1x11 z Chin - w skrócie to był błąd i same z tym problemy ? 

Muszę wymienić przednią korbę bo została zniszczona przez spadającą koronkę, najtańsza sensowna opcja pod 40T? Shimano RX600?

Z tyłu mam kasetę 11-52T i do tego przerzutkę, na stojaku działa idealnie, problem jest taki że pod obciążeniem na koronce 52T przerzutka wygina się przez łańcuch i łańcuch spada na niższą koronkę więc w sumie nie da się z niej korzystać... Próbowałem to wyregulować na różne sposoby ale przerzutka się po prostu za bardzo wygina. I tu mam pytanie - czy mogę zostawić sobie tą kasetę i kupić przerzutkę z Shimano? Są pasujące do 52T czy musze wymienić kasetę na 51T? Bardzo mi zależy na tym biegu bo niestety akurat pod dom mam jeden jedyny podjazd którego nie da się zrobić na większym przełożeniu, a nie chcę rezygnować z 40T z przodu.

Na tył nie umiem znaleźć niczego co by pasowało do mojej obecnej kasety, więc może coś takiego? Ktos mi powie czy to będzie ze sobą grać (i z RX600 z przodu)?
https://www.cyklomania.pl/shimano-kaseta-deore-cs-m5100-11-51-11rz,id16114.html
https://www.cyklomania.pl/shimano-przerzutka-deore-rd-m5100-sgs-11rz,id16145.html
https://allegro.pl/oferta/manetka-shimano-deore-sl-m5100-11rz-i-spec-ev-10956650456

Dzięki za rady ? 

Odnośnik do komentarza

Na pewno nowy gx obsłuży taką kasetę. Mam gx 12x 10-52. Na skrajnych biegach działa idealnie ale od nowości coś nie działa na środkowych biegach. Biegi zmieniają się dobrze ale coś tam chrobocze - to raczej kwestia haka przerzutki. W moim rowerze hak przerzutki jest od wewnętrznej strony ramy a nie zewnętrznej, nie wiem czy to coś zmienia. 

Po co Ci 40t z przodu? Jestem aktualnie w górach z moim XC 900 z korbą 34x10 z tyłu, daje to przełożenie 3,4, przy 38x11 masz 3,45 (szybciej) a ja na swoim 34x10 pojechałem wczoraj 60 km/h - na MTB to w zupełności starcza. 

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli to? https://allegro.pl/oferta/sram-gx-eagle-12s-przerzutka-tylna-11326870987 trochę drogo.. ten zestaw z Shimano z nową kasetą wychodzi o połowę taniej.. ? Już sam nie wiem czy warto łatać dziury w chińskim napędzie czy po prostu zmienić na to co powinno być od początku. BTW. cały rower kosztował 3000zł więc nie chce teraz robić w nim remontu za 1800zł.

40T z przodu lubię mieć bo jeżdżę praktycznie tylko po płaskim i nie lubie takiej dużej kadencji trzymać cały czas, tak się już przyzwyczaiłem do mojej 40T i wiem że mi pasuje.

Odnośnik do komentarza

Jak się nie ścigasz to nie poczujesz różnicy między deore a sram gx. Taniej w zakupie deore pełna grupa, lepiej działać będzie też pełna grupa deore niż kaseta z chin + sram. Nowy gx z kasetą gx i bębenkiem xd daje możliwość założenia kasety 10-52. Ja bym na Twoim miejscu szedł w deore. 

Mam korbę turativa. X12 odnosiłem do napędu 1x12. 

Ostatecznie zjeździłem Kaczawskie single tracki, 50 km przed swieradowem. Wybraliśmy Kaczawskie single ze względu na pogodę - w sobotę w Świeradówie +5 i deszcz ze śniegiem a w Kaczawskich górach +8 bez deszczu. Świeradów w mojej ocenie wygrywa choć Kaczawskie single miały świetny klimat - jesień w górach i 0 ludzi na szlakach. Wszystkie single tylko dla nas. Jadąc z początkującymi chyba fajniej się wybrać do swieradowa. Kaczawskie single były trochę za agresywne. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Yarecki napisał:

Korba gravelowa, a napęd MTB? Jaki masz rower?

Unibike Viper ale już trochę zmodyfikowany, korba już przyszła i pasuje, wiem że to są części z dwóch różnych grup ale nie widziałem nic na 40T poza chińczykami a to już przerabiałem. Będzie jakiś problem?

Jak patrzę na linię łańcucha w garażu to jest na moje amatorskie oko wszystko ok, wiadomo na 52T z tyłu przekos duży ale to się chyba trzeba liczyć z tym w napędzie 1x11

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...