Skocz do zawartości

[4500] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na straszny klocek. Ale takie są zwykle właśnie rowery typu cross. Osobiście ostatniego crossa jaki miałem to ważył 11,9 kg.
https://www.specialized.com/us/en/crosstrail-expert-disc/p/65398?color=172505-65398

Ale wcześniej jeździłem na Bulls 15 kg i dawał radę. Nie śledzę tej kategorii zupełnie bo wyleczyłem się z takich rowerów. Rower mtb robi wszystko to samo tylko lepiej. Sugeruję rozważyć Indiana Storm X7 jak nic nie znajdziesz interesującego. Zawsze możesz kupić inne opony i mostek regulowany jak zajdzie potrzeba co kosztuje razem ok. 300 zł a będzie miał rower z bardzo dobrym amortyzatorem i dobrym osprzętem i lżejszy. I którym można jeździć wygodnie po korzenistym lesie. Co na crossie nie należy do przyjemności.

Odnośnik do komentarza

Jest to model z rekreacyjną pozycją. Plus każdy taki rower można modyfikować kokpitem. Mamy tu na forum paru jego użytkowników. Jest to od ponad roku wielki, mało znany hit sprzedaży.  Jakby ktoś jeszcze pokusił się o zakup lekkich, dobrych kół, to można miec za 4,5-5k bardzo dobry rower. Który przede wszystkim ma bardzo dobry amortyzator, znacząco lepszy niż najlepsze Suntoura, hamulce co działają, bo MT200 to nie hamulce a spowalniacze i dobry napęd. Koła w komplecie wszyscy dają nędzne. Idzie kupić używki w dobrym stanie za 500-1000 zł. Nawet mam takie na sprzedaż za 600, pochodzące z roweru Specialized.

Odnośnik do komentarza

To nie o to chodzi że kłamie. Ludzie mają różne proporcje i różne potrzeby. Jeździłem parę lat na ramach M. Wolę ramę L dlatego że kokpit jest położony wyżej, dzięki czemu kierownica jest wyżej co jest dla mnie wygodniejsze. Mam nieproporcjonalnie długie nogi więc wolę też ramę z której wystaje mniej sztycy podsiodłowej. W M musiałem wymieniać na dłuższą. I w rowerze 29 cali preferuję bardzo krotki mostek, który poprawia skrętnośc roweru który w zakrętach ze względu na duże koło i szeroko kierownicę mało zwrotny. A producent podaje dane "z grubsza". Miałem już wiele rowerów i testowałem dziesiątki innych i moje ustawienia wynikają z wielu testów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...