Skocz do zawartości

U-lock - wymiary do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przymierzam się do zakupu u-locka do nowego roweru. Do tej pory poruszałem się wyłącznie komunikacją miejską/autem/sporadycznie rowerami miejskimi (Warszawa, to może być istotne), teraz chciałbym przerzucić ciężar komunikacyjny właśnie na rower. Przyszedł do mnie ostatnio Onguard Pitbull, jednak jego waga (ok. 1,6kg) jest nieakceptowalna, mocno ciąży w plecaku, jest nieporęczny, więc postanowiłem go zwrócić i przyjrzeć się innym możliwosciom, dokładniej to dwóm: 

- Kryptonite Messenger Mini (16x9.5cm, 0.86kg)

- Onguard Bulldog ATB 8011 (23x12.7cm, 1.225kg)

Na korzyść tego pierwszego przemawia niska waga i kompaktowe wymiary, jednak może być problem z przypinaniem roweru np. do latarni (dziś przeprowadziłem trochę pomiarów, przeciętna średnica to ok. 11.8cm, więc jedynie wersja ATB będzie w stanie sobie poradzić) - zastanawiam się jednak jak często pojawia się taka konieczność (brak stojaków czy innych opcji) i czy jest warta zwiększenia masy i długośći  u-locka o połowę - jeśli robię postoje, to są krótkie i częste, np. wejście do sklepu. 

Czy macie jakieś doświadczenia z jazdy w dużym mieście, najlepiej Warszawie i bylibyście w stanie pomóc mi dokonać wyboru? Chwilowo chyba skłaniam się ku pierwszej opcji. A, to ważne - rower trzymam w domu, nie zostawiam na więcej, niż 1-2h, więc nie potrzebuję najwyższej klasy zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

W Warszawie użytkuję Knog Bouncer jako u-lock i lekki łańcuch Gerdy z Liroya za 35 zł, obwiązany w czasie jazdy wokół sztycy, jeśli mam zostawić tani rower na kilka czy kilkanaście minut. Miałem Pitbulla ale też był za duży. Szanse że ktoś Ci przetnie u-locka na mieście jest znikoma. Złodzieje chodzą w dzień raczej tylko z cążkami do drutu i polują na linki. Mam ślady prób cięcia na Pitbullu, bez powodzenia. Zauważ że jak kupisz u-locka z zamkiem ryglowanym dwustronnie to możesz go rozłożyć na dwie części i może się nawet do dużej podsiodłowki zmieścić. W sklepie alltheway masz chyba wszystkie możliwe w jednym miejscu. Knog waży ok. 850 gram. Ale oczko ma bardzo małe i nie wszędzie się przypniesz. Słynny Lock Picking Lawyer a kanału na YT używa w mieście łańcuch Kryptonite. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...