Skocz do zawartości

Rower dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi


Witam!
Proszę o pomoc w wyborze roweru ;)
Dla kobiety 165 cm i waga 90 kg z tendencja spadkowa.
Rower miałby być używany do jazdy rekreacyjnej, głównie po parkach i lasach. Jak najbardziej mógłby być używany.
Pani jest po urazie kolana i w trakcie redukcji wagi - już 25 kg za nią. W poprzednim rowerze (wiekowy unibike) czesto podpinana przyczepka z dwójka dzieci i tutaj pewnie też chciałaby miec taką możliwość.
Budżet około 1500 zł , przy używanym chętnie mniej ;) wiem, że nieduży, ale na początek musi wystarczyć. Kolejny jak się wkręci kupi sobie sama lepszy. Przeglądałam stronę decathlon że względu na sprawny serwis, ale te wszystkie specyfikacje niewiele mi mówią.
To ma być powrót do jeżdżenia i szansa na wypracowanie kondycji.
Dziękuję za poświęcony czas :)
 
 
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że do takiego zastosowania trekkingowy. Na pewno nie będzie póki co jeździć po trudnym terenie. Pytanie jaka rama wytrzyma masę 90 kg i czy nie lepiej mtb jednak. Tereny do jazdy mamy tu raczej płaskie. Nie chodzi też o rozwijanie dużych prędkości. W związku z tym że jeździ głównie z dziećmi unika dróg publicznych.
Co do amortyzatora nie mam pojecia.
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-damski-2021_pid=355

Jak na tą cenę bardzo przyzwoity osprzęt z grupy Alivio. 

Jeśli MTB to ewentualnie za 2000 zł Rockrider ST 540 damski z Decathlonu na kołach 27,5.

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-540-27-5-damski/_/R-p-307942

Wśród markowych rowerów to w tym przedziale cenowym wyłącznie używki.

90 kg to nie tak dużo, sam ważę prawie tyle i nie ma problemu. Każdy rower to wytrzyma tym bardziej że nie będzie ostro katowany.

 

Odnośnik do komentarza

Poluj na 540 v1 i v2 z deca, popatrz, czy w Twojej okolicy nie jest dostępny gdzieś w sklepie. Rozmiar ramy S/M. Moja dziewczyna ma 158 i na nią S jest idealny, ale sam nie mam problemu, aby na nim jeździć a mam 178. Przy S, jeśli Ci się będzie dziwnie siedziało to najwyżej można wymienić mostek na trochę dłuższy. 
Spoko alternatywą jest też indiana 3.7. 90 kg nie jest żadnym problemem dla takich rowerów. Do 120 kg można je tyrać w lasach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...