Skocz do zawartości

Specialized Roubaix a Specialized Tarmac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . To pytanie chyba skierowane do chyba do Jajacek ,bo  przeglądając często forum wiem ,ze jestes zwolennikiem speca. Chodzi mi o główne róznice między Roubaix a Tarmac. Bo ceny są podobne w podobnym osprzęcie. Czy jest jakaś różnica w możłiwości wlożenia szerszych opon ? I  jakie najszersze wejdą do jednego i do drugiego? Po użytkowaniu kilku graveli i endurance zastanawiam się nad wlaśnie jednym z nich. Ale chciałbym tam włożyc możliwie szeroką opone. Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Tarmac SL6 Disc 30 mm
Tarmac SL7 32 mm
Roubaix 33 mm

Różnice są dramatyczne. Tarmac to sztywna wyścigowa szosa typu race, na której komfort jest elementem ubocznym. Roubaix w obecnej wersji to jest połączenie gravela z szosą endurance. Daje to komfortową jazdę ale nie wszyscy są zwolennikami tej konstrukcji. Jestem posiadaczem Roubaix w którym nie było żadnego zawieszenia, przez co rower nie potrzebował dodatkowego serwisowania i nie miał psujących się elementów typu Future Shock. Powiedziałbym że gdyby Trek Domane, nie był tak cholernie ciężki, to być może nawet byłbym skłonny jego wybrać niż Roubaix dla kogoś, kto jeździ w 99% po asfalcie. Natomiast Roubaix będzie lepszy podczas jazdy po szutrach lub brukach. Są to dwie dominujące szosy typu endurance. Domane akceptuje opony 38 mm. Oba te rowery dają komfortową pozycję i tłumią nierówności drogi. Tarmac tego nie robi, bo jego celem jest jak najszybsza jazd a z punktu A do B.

Odnośnik do komentarza

Dziekuję jajacek za wyjaśnienie. Czyli tarmac dla mnie odpada. Roubaix jest w bardzo podobnej cenie i mocno mnie zainteresował, bo jego cena jest dużo niższa niż graveli speca . A nie lubie wyjeżdżać w żaden trudniejszy teren poza asfaltem ,niż ubite ścieżki leśne i lekki szuter i to tylko kiedy musze.  Do tego ma chyba dość dobre obręcze .  Przydałby się jeszcze ten prześwit jak w Domane 38mm ,ale na 33 tez da rade. 

Ciekawe, ze specialized comp carbon-gravel . kosztuje chyba lekko ponad 20 tys. Duża różnica w porównaniu do tego np roubaix. Wygląda na to że grx chyba robi tą cene.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie ceny rowerów na tarczach a szczególnie markowych są chore. Mamy tylko jeden nowy rower kupiony w sklepie na wyprzedaży ze zniżką 40%. Cała reszta a my w sumie 10 Speców, to używki. Natomiast trzeba powiedzieć że Spec robi bardzo dobre ramy. Z tym co do nich dokłada to różnie bywa. Osobiście nigdy bym nie dopłacił od 105 do Ultegry mechanicznej. Te koła DT Swiss są bardzo przeciętne. Kolega zajechał je w rok. Ale on ma ciężką nogę i tłucze kilkanaście tysięcy km rocznie. Po ścieżkach i szutrze dasz spokojnie radę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...