Skocz do zawartości

Rower trekkingowy do ok 3000 zł i jedno "małe" ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich. 

Szukam roweru trekkingowego do jazdy po ścieżkach rowerowych, lasach i w sumie tam gdzie się da. Zależy mi na tym, żeby do roweru (bagażnika) można było przyczepić torby. Mój budżet to tak jak napisałem w temacie ok 3000 zł i to małe ale to wzrost 203 cm i waga ok 130kg. 

Wyszukałem taki rower ale nie wiem czy będzie odpowiedni a i tak przy nim przekraczam lekko budżet.

 

Pozdrawiam i proszę o poradę. 

Odnośnik do komentarza

Pod siodełkiem ogólnie nie działa. Na przód byś potrzebował amortyzator, w którym możesz albo dać większe ciśnienie albo wymienić sprężynę na twardszą. Z powietrznymi amortyzatorami w tej cenie będzie kiepsko, ze sprężynowych najłatwiej to załatwić w Rock shocku. Wydaje mi się, że jakbyś dorwał rockridera st 900 za 3000 na ramie XL powinieneś być zadowolony. Jak coś rozwalisz, decathlon Ci to wymieni na gwarancji. Mają tam 120 mm skoku amortyzatora rock shock, do którego za około 100 zł powinieneś móc kupić twardszą sprężynę. 
Ogólnie najlepiej byłoby kupić coś na sztywnych osiach i typowo mtb - przygotowane do ostrzejszego traktowania. Za 4 k masz indianę X7. Jest tam dość ciężka rama, bez cieniowania, ale przy Twojej masie to może być plus ? do tego powietrzny rock shock, który dopasujesz do swojej masy, dość sztywne koła, jak na tą półkę cenową i sztywne osie - ale przekracza budżet (na ramy 21 cali jest chyba rabat i wychodzi z 3600). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...