Skocz do zawartości

Cube Reaction GTC 26" czy Scott Scale 30 - carbon Pomóżcie w decyzji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak widać szukam używki, raczej z dobrą ramą bo to podstawa i na przyzwoitym osprzęcie. Obecnie mam 20 letniego górala z przednimi amorkami na sprężynie i dość ciężkiej ramie stalowej chyba 17" i kołach oczywiście 26".

Zastanawiam nad tymi dwoma rowerkami jak w temacie ale czy warto ładować się w 9 letni rower czy szukać raczej czegoś nowszego na kołach 27,5 albo 29 w podobnej cenie ale wtedy raczej rama będzie gorsza i osprzęt chyba też ale nowsze ?

Poniżej są linki do tych 2 ogłoszeń, sprzęt pochodzi od osób prywatnych i widać po zdjęciach, że jest naprawdę zadbany:

https://www.olx.pl/d/oferta/scott-scale-30-carbon-dt-swiss-xt-10-5kg-CID767-IDJrnZ1.html 

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-reaction-gtc-CID767-IDJpcyd.html

Tydzień temu znalazłem używkę Kellys Gate 30 29" z 2019 roku za 2,5 K byłem u gościa oglądać i się przejechać. Technicznie był sprawny ale dość mocno poobijany i porysowany bo jeździł na nim nastolatek ale raczej dość intensywnie bo koronki trochę były zjechane a poza tym należał do jakiegoś klubu rowerowego czy coś w tym rodzaju i zrezygnowałem z jego zakupu. Natomiast przejażdżka na 29" była ciekawa bo ciężko mi było zawrócić na niezbyt szerokiej ścieżce  ?

Doradźcie coś proszę bo nie jestem na bieżąco jeśli chodzi aktualne trendy i sprzęt pod względem technicznym, dlatego liczę na opinie ludzi, którzy się znają lepiej ode mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie ładuj się w 26 cali. Przestarzała geometria kiepsko się jeździ. Wisisz nad kokpitem, nie ma komfortu. Jeśli szukasz używki M, 17,5 cala na dobrym osprzęcie to mam coś dla Ciebie. W styczniu w pełni przeserwisowany. Sprzedaję, nie sprzedaję od dwóch lat :) Jeździłem, potem stał. Potem mój młody jeździł i znów stoi. Coś opuszczę coś dorzucisz i będziesz miał zajebisty rower:
https://roweroweporady.pl/f/topic/5896-specialized-crave-pro-fox-xtrxtslx-4199/?tab=comments#comment-45773

 

Odnośnik do komentarza

Koła 29. Wyślę fotki na maila. Na 170 będzie idealna. Na moje 175 była na styk i w końcu przeszedłem na L, 19 cali. A skąd jesteś? Bo mój młody jedzie na wyścig do Sobótki 2 maja jakby co i może go ewentualnie zabrać ze sobą. Rok 2015 jak się nie mylę. Natomiast do dzisiaj te ramy Speca są prawie niedościgłe. Rama waży 1550 gram. Najlżejsza rama Meridy 1850, rama XC 500 z Decathlonu 1700 z groszami, Treki po 2 kg. Jak nowy nie wygląda bo był regularnie jeżdżony przeze mnie ale nie ścigam się i dbam o sprzęt. Ma wymienione wszystko co możliwe żeby dobrze działał. Waga poniżej 12 kg na dętkach i niewyścigowych oponach. Jak ktoś ma chęć to można zejść poniżej 11 niedużym kosztem.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie też szukam roweru, myślałem o scale, ale cena mnie przerasta.

Szukam czegoś do ~5000k PLN i raczej nowy, chyba, że używka ze sprawdzongo źródła - jak Twoje ?

Z nowych myślałem o:

Kross Level 10 rocznik 2020, ale boje się carbonu

Rockrider XC500 ale nie końca mi się podoba wizualnie i jestem trochę w kropce.

 

Szukam Kross Level 8.0, ale nie ma nic w dobrych cenach...

Jakbyś mógł coś doradzić byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Fan bloga ?

Odnośnik do komentarza

@Mateusz777
Na 180 za mały.

Co do rowerów, to świetnym rowerem był Spec Chisel Expert 2018. Występował w wersji 1x11 i 2x11. Można szukać używki. Kupiłem w tym roku L okazyjnie za ponad 4k plus zrobiłem serwis za 300. To jest taki miękki, komfortowy mtb ale o sportowej geo. Ja mam go skonfigurowanego jako kompletnie rekreacyjny z bardzo krótkim mostkiem do góry. Za karbonowego Epica dałem tydzień temu 6500. Ale ciężko znaleźć taką cenę. Czekałem na okazję pół roku.

Co do innych to Merida Big Nine 500 Lite to całkiem fajny rower jak się wymieni hamulce. XC 100 i wspomniany XC 500. Kross temat śliski. Zależy na jaki egzemplarz się trafi. Może pęknąć i nie wiadomo czy wymienią a może być wszystko ok. Indiana Storm X7/X8/X10 całkiem przyzwoite. Widziałem promocje na BH w Centrum Rowerowe.  Problemem jest dostępność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...