Skocz do zawartości

Korba i wkład FSA w cannondale topstone


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze. 

Mam pytanie dotyczące tego modelu:

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/gravel-bike/topstone/topstone-1-c15701m

Mianowicie chodzi mi o korbe i wkład supportu .

Podoba mi się ten rower , wszystko w nim mi pasuje ,ale zastanawiam się dlaczego w tej cenie , zamiast dać kompletną grupe GRX - wrzucili jakies elementy FSA-dokladnie chodzi mi o korbe i wkład supportu:

FSA Omega AGX+ Alloy, 46/30   +   FSA cartridge

  Czy to jest warte tej ceny?   I jeszcze jedna kwestia- co to są za obręcze:

WTB ST i23 TCS, 28h, tubeless ready

 

sztyca tez aluminiowa .

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź bo taniej i po to żebyś kupował ich części. Mufa suportowa jest niestandardowa i żeby zmienić te korbę na Shimano, będziesz potrzebował np. suport Token Ninja z adapterami. Jest to amerykańskie gówniane podejście do sprzedaży. Mam to samo w swojej przełajówce Speca. Korba nędzna ale działa. Tylko cała oblazła. Rama Cannondale Topstone jest bardzo dobrą ramą. Ma ją mój mechanik i bardzo chwali. 46/30 jest dobrą kombinacją. Jeździj tak długo póki nie będzie jakiegoś problemu z suportem. Pamiętaj że Cannondale nie ma przedstawicielstwa w PL i jest obsługiwany przez Czechy. I podobno stosują spychologię. Jak kupisz przez sklep stacjonarny to on się musi bujać z reklamacją. Jak online to Ty sam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.03.2021 o 16:57, jajacek napisał:

Dzięki jajacek za test kól , wczesniej sie na to nie natknąłem. Wychodzi na to ,ze mimo ze to juz prawie 10 letni wynalazek to racenzje ma dobrą. Jestem ciekawy ,jak sie jezdzi na obręczach o szerokosci 23 mm, dotychczas jezdzilem na 17.

Cannondale - jesli kupie to stacjonarnie. Właśnie rama tego roweru podoba mi się , ta korba z supportem trochę powstrzymywała od zakupu , a po rower musze jechac około 200km.

Natomiast w miejscu gdzie mieszkam jest dostepny ten rower, który tez powaznie biore pod uwage :

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-orbea-terra-h40-pd23256/?v_Id=145112

Pełna grupa GRX- tylko ze 2x10.  Cena niewiele niższa od topstona za GRX400 vs GRX800 (niepelny) w topstone.

Geometria Orbei tez troche jakby bardziej CX , patrzylem na wymiary ,chociaz moze sie myle.

No i teraz dylemat czy dołożyc te 600 zl do topstone? 

Z kolei koła w Orbea jakies no-name . Piasty shimano RS470.

Nie ukrywam ,ze wizualnie (ze zdjęć w necie) topstone podoba mi sie bardziej. I kolor ładny (wiem ,ze kolor mocy nie dodaje ale tez musi mi sie rower podobac)

Najlepiej jakby z tych dwóch modeli zlozyc jeden kompletny-wszystkomający;-) . Na plus w Orbei tez karbonowa sztyca.

 

p.s. czyli chcąc wymienić korbe w topstone na grx-ową , bez Token ninja sie nie obejdzie? 

 

A poza tym - co to sie porobiło,żeby w rowerze za prawie 10 tys nie wsadzili sztycy karbonowej....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...