Skocz do zawartości

RockShox Recon Silver TK SoloAir, 100mm, a tarcza 203mm


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc - Mam CUBE Attention SL 19 cali na 29 calowych kołach z widelcem RockShox Recon Silver TK SoloAir, 100mm, i chciałbym wymienić układ hamulcowy na lepszy niż zastosowany BR-MT200. Równocześnie chciałem założyć 180 mm na tył (jest 160) a 203 na przód (jest 180) Proszę o informację czy mogę do tego widelca założyć 203 i czy jest adapter do tego - W tej chwili mam tarczę 180 na adapterze. Proszę jeszcze o polecenie systemu hamulcowego do niewyczynowej jazdy ale moja waga to 110 kg. Proszę też o informację czy mogę stosować klocki ceramiczne i czy ich zmiana z żywicznych w tej chwili ma sens. Dzięki

Odnośnik do komentarza

180 z tyłu może uszkodzić ramę i oznaczać utratę gwarancji. Oprócz bardzo agresywnej jazdy nie widzę powodu stosowania więcej niż 180 z przodu. Masz po prostu spowalniacze a nie hamulce. Jeździłem na tym rowerze i hamulce to kompletny dramat. Kup Deore i różnica będzie kosmiczna. Jak koniecznie chcesz to kup czterotłoczkowy zaciski Deore  ale zostań przy 180 przód, 160 tył. Klocki się kupuje się zwykle żywiczne bo są cichsze. Shimano A01S powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał:

180 z tyłu może uszkodzić ramę i oznaczać utratę gwarancji. Oprócz bardzo agresywnej jazdy nie widzę powodu stosowania więcej niż 180 z przodu. Masz po prostu spowalniacze a nie hamulce. Jeździłem na tym rowerze i hamulce to kompletny dramat. Kup Deore i różnica będzie kosmiczna. Jak koniecznie chcesz to kup czterotłoczkowy zaciski Deore  ale zostań przy 180 przód, 160 tył. Klocki się kupuje się zwykle żywiczne bo są cichsze. Shimano A01S powinny wystarczyć.

Dzięki - o to mi chodziło. Konkretnie mi odpowiedziałeś - może trochę pojeżdżę i zobaczę - zaczynam przygodę i duży znak zapytania czy mnie to w jakimkolwiek stopniu wciągnie.  W niedługim czasie pewnie zmienię te hamulce ale zobaczę czy w ogóle będzie miało to sens - Dlatego kupiłem raczej prosty rower - zawsze można przesiąść się na wyższą półkę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...