Skocz do zawartości

Rower do 16 tys

Polecane posty

• Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skorzystajcie ze wskazanego kalkulatora. On uwzględnia elementy budowy anatomicznej, których nie bierze się pod uwagę, oprócz wzrostu i przekroku. Dwóch ludzi o tym samym wzroście i przekroku a jeden ma bardzo krótką szyję i dłuższy tułów a drugi odwrotnie. I jeden będzie potrzebował dłuższą ramę a drugi krótszą. Wzrost i przekrok to nie wszystko.

I to jest dobra droga. Niektóre warszawskie sklepy też oferują bike sizing przedzakupowy. Jak się wydaje tyle pieniędzy to należy mieć pewność że wybraliśmy właściwy rozmiar. Pierwsza porządną szosę (nie licząc Rometa za młodu) kupiłem w rozmiarze 55,5. I męczyłem się z nią okrutnie parę lat. Raz z powodu rozmiaru a dwa z powodu kiepskich właściwości amortyzujących aluminium. Dopiero przesiadka na Roubaix spowodowała banana na gębie i brak dolegliwości kręgosłupa. Ale coś mi tam z biodrami i stopami nie pasowało. Po kilkunastu latach jazdy trafiłem na bike fitting do kolegi. I byłem głupi że nie wcześniej. Mój syn jest na bike fittingu co roku. Zawsze są jakieś drobne korekty.