Skocz do zawartości

Płyny do czyszczenia amortyzatora


MaTT

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie płyny ? czy są jakies specjalne osobne płyny do konserwowania i smarowania czy mozna zwyklym olejem tym ktorym smaruje łancuch? podajcie nazwy bądz linki z gory dzieki :)

 do czyszczenia woda z detergentek i gąbka + szczotka :) do konserwacji używam brunoxa deo. żadnego smaru ani oleju! spryskać golenie, nacisnąć ze 2 razy, odczekać kilka minut i wytrzeć do sucha. Uważać, żeby nie zachlapać tarczy ani zacisku

Odnośnik do komentarza

Ja po jeździe zawsze przecieram golenie szmatą, a jak sobie przypomnę, albo sam mi amorek przypomni to go zapuszczam takim specyfikiem co się zowie CRC 5-56. Ogólnie środek do wszystkiego, coś jak dawniej wd40. Do brunoxa się zraziłem po paru razach, bo drogi i szybko go brakuje, a w/w środek z hurtowni po 15 zł za 500 czy 600ml Efekt jak dla mnie prawie ten sam. Z brunoxa to jedynie to co rdzę odcina Epox czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza

To prawda, dałem tylko przyrównanie że środek "do wszystkiego" jak dawniej WD, tyle że moim zdaniem teraz wd jest niższej jakości, może się proces produkcyjny zmienił czy coś. Teraz jest dużo bardziej wodnisty. Ja do amora crc używam 1,5 roku. Wcześniej kupowałem te specjalistyczne specyfiki ale w końcu zrozumiałem że nie warto. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...