Skocz do zawartości

Romet Gazela 6 vs Storm Marathon 6.0

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Chcę swojej kobiecie kupić rower, rozejrzeliśmy się po okolicznych sklepach stacjonarnych za czyms w okolicach 2 tyś PLN i mocniej zainteresowały mnie dwa rowery.

Romet Gazela 6 za 1940zł oraz Storm Marathon 6.0 za 1750zł. Przyjrzałem się specyfikacji i wypisałem sobie przewagi jednego nad drugim.
Wyszło mi, że atutami Rometa są: hamulce, opony, siodło, a przewagi Storm a to: piasta i kaseta. Czyli przeliczając na złotówki różnica jest niewielka ok 50 zł na korzyść rometa.

Zastanawiam się czy jest jakaś mniej mierzalna różnica, której nie dostrzegam, a wybijająca gazelę ponad marathon'a?

Czy na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę porównując te dwa rowery?

Który byście polecili?

Nie widzę przewagi piasty i kasety w Stormie, to jest ta sama półka. Praktyczną różnicą w obu rowerach są hamulce. W Romecie tarczowe hydrauliczne mt-200. Są to podstawowe hydrauliczne hamulce, będą hamowały troszeczkę lepiej na suchym, dużo lepiej w błocie i na mokrym od vbrake w Stormie. Plusem vbrake jest ich prostota działania i banalny serwis oraz regulacja. Jeśli Twoja kobieta ma dużą wagę lub będzie jeździć w gorszych warunkach - wybierz hamulce tarczowe. Jeśli jest w granicach 60 kg i będzie jeździła w suchych warunkach, to wybierałbym vbrake, ze względu na prostszy serwis. Ja bym się skłaniał do rometa, ale moja ocena jest bardzo mało przesunięta w stronę rometa.

Ja się nauczyłem, że jednym z głównych kryteriów jest wygląd. Spytaj swoją kobietę, który jej się bardziej podoba 😉