Skocz do zawartości

Romet Gazela 6 vs Storm Marathon 6.0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Chcę swojej kobiecie kupić rower, rozejrzeliśmy się po okolicznych sklepach stacjonarnych za czyms w okolicach 2 tyś PLN i mocniej zainteresowały mnie dwa rowery.


Romet Gazela 6 za 1940zł oraz Storm Marathon 6.0 za 1750zł. Przyjrzałem się specyfikacji i wypisałem sobie przewagi jednego nad drugim.
Wyszło mi, że atutami Rometa są: hamulce, opony, siodło, a przewagi Storm a to: piasta i kaseta. Czyli przeliczając na złotówki różnica jest niewielka ok 50 zł na korzyść rometa.

Zastanawiam się czy jest jakaś mniej mierzalna różnica, której nie dostrzegam, a wybijająca gazelę ponad marathon'a?

Czy na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę porównując te dwa rowery?

Który byście polecili?

Odnośnik do komentarza

Nie widzę przewagi piasty i kasety w Stormie, to jest ta sama półka. Praktyczną różnicą w obu rowerach są hamulce. W Romecie tarczowe hydrauliczne mt-200. Są to podstawowe hydrauliczne hamulce, będą hamowały troszeczkę lepiej na suchym, dużo lepiej w błocie i na mokrym od vbrake w Stormie. Plusem vbrake jest ich prostota działania i banalny serwis oraz regulacja. Jeśli Twoja kobieta ma dużą wagę lub będzie jeździć w gorszych warunkach - wybierz hamulce tarczowe. Jeśli jest w granicach 60 kg i będzie jeździła w suchych warunkach, to wybierałbym vbrake, ze względu na prostszy serwis. Ja bym się skłaniał do rometa, ale moja ocena jest bardzo mało przesunięta w stronę rometa.

Ja się nauczyłem, że jednym z głównych kryteriów jest wygląd. Spytaj swoją kobietę, który jej się bardziej podoba ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...