Skocz do zawartości

Upgrade roweru crossowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem z rowerem. Od ponad 4 lat jeżdżę sobie rowerem Spartakus 3.0 . Nie kosztował jakiś dużych pieniędzy. Jeżdżę nim wszędzie tzn. po asfalcie, po dziurach, po krawężnikach, po lesie, po płytach betonowych , po ścieżkach szutrowych itd .  Od jakiegoś czasu zauważyłem że ten rower trzeszczy cały i skrzypi podczas jazdy. Na drodze prostej np. asfalcie jest ok. No ale np. na płytach betonowych, po drogach dziurawych to już trzeszczy cały. Na wiosnę był w serwisie i wymieniany był łańcuch i kaseta. Już przerzutki nie przeskakują całkiem dobrze, coś już tam trzeba wyregulować. Chciałem zapytać czy  jest możliwość i sens ulepszenia tego roweru. Czy może powinienem się rozglądać za jakimś innym lepszej jakości rowerem. Tak z waszego doświadczenia , co byście zrobili. . Nie wiem dlaczego tak trzeszczy rower. No ale trudno. Coś muszę wymyśleć i zdecydować.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Może trzeszczeć w paru miejscach, jednak to raczej jest kwestia dokręcenia śrub, nasmarowania czegoś a nie uszkodzenia roweru.

Suport potrafi trzeszczeć, bo się popsuł, często trzeszczą mostki (wystarczy dokręcić), sztyca podsiodełkowa, pedały, mi w szosie ostatnio przesunęło się koło o jakieś 2 mm i szpilka od QR (szybko zamykacza) mi trzeszczała (problem ustał po ściągnięciu koła i ponownym montażu.

Problem z przerzutkami na 90% to kwestia linek i pancerzy. Mam w starym rowerze u rodziców rower na acerze, poprawnie nasmarowana acera po 15 latach dalej poprawnie zmienia biegi. Jeśli rower się nie przewrócił na przerzutkę, stawiam na linki/nasmarowanie przerzutki. Poprawnie nasmarowany rower za 500 zł z nowymi linkami, przesmarowanymi przerzutkami itp, będzie chodził lepiej niż rower za 2-3 tys. którego nikt nie smarował przez 2 lata.

No jest jeszcze szansa taka, że go popsułeś i będzie już skrzypiał ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie . 

Chciałem opisać co się dzieje z moim rowerem. Oddałem do serwisu rower. W serwisie  od razu powiedziano mi że trzeba wymienić suport. Oprócz tego wymieniono łańcuch i kasetę. Koła wycentrowano. Jakiś hak przerzutki wyprostowano, sprawdzono piasty i łożyska, nasmarowano je i wyregulowano też przerzutki. To co pisałem że rower cały skrzypi, to okazało się że to sztyca od siodełka. Miałem taką amortyzowaną sztycę i ona tak trzeszczała. Teraz mam nową . Po odebraniu roweru z serwisu, z rowerem też są jeszcze problemy. Otóż jeszcze coś trzeszczy ,nie tak głośno i często jak poprzednio ale coś czasem skrzypnie. Podczas pedałowania czasem zaskrzypi z okolic pedałów / korby. Nie wiem co to ale czasem po prostu skrzypnie coś i  przednie przerzutki nie wskakują płynnie tak jak powinny tzn, nie za każdym razem przełożenia wskakują na zębatki, ( nie wiem jak to dokładnie napisać ).

Może kolego Oskarr miałeś rację i może rowerek jest już popsuty i będę musiał się oglądać za jakimś innym czyli lepszym i ( czyli droższym ). Tak informacyjnie tylko chciałem napisać co z nim. Dzięki za rady i odpowiedź . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...