Skocz do zawartości

Orbea Mx 10 vs. R7 Elite 29


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się zapytać który rower wybrać:


Shockblaze R7 Elite 29


Orbea Mx 10

Element korbowy w R7 Elite będzie wymieniony na porównywalny z tym w Orbea (suport z dziura).
Różnica w cenie R7 Elite 200pln droższy niż Orbea.

Jeśli chodzi o teren po którym będę jeździł to głównie lasy, drogi szutrowe, oczywiście asfalt - teren płaski lub lekko pofałdowany, czasami teren górski.


Czy wymiana oryginalnego suportu w R7 Elite nie wpłynie negatywnie na parametry roweru (zakładajac że wymiany dokona fachowiec w sklepie, z tego co widziałem godny zaufania)?
Czy hamulce M355 sa lepsze niż M396? (tak wyczytałem w necie).

Czy rama Orbea jest lepsza, bardziej wytrzymała niż Shockblaze? (waga rowerów: Shockblaze 12,6kg, Orbea 14,140kg)

Dziękuję z góry za wszystkie konstruktywne porady i uwagi.

Odnośnik do komentarza

Nie kupiłbym żadnego z tych rowerów, przynajmniej nie w cenie która jest na stronach, które wskazałeś. Skockblaze ma amortyzator, który jest mało popularny w związku z tym nie wiadomo co będzie z serwisem. Gdzieś czytałem że jest Manitou to firma, która nie podtrzymuje cyklu życia tych amorów powyżej 3 lat więc nie wiadomo czy będą do niego części po tym czasie. Jak ktos chce mieć dobry amor w tej klasie cenowej to kupuje się rower na Rockshoxie albo Foxie. A z niższej półki cenowej na Suntourze, np Epiconie.

 

Waga 14 kg jest żenująca i dyskwalifikuje tego producenta, Orbea. Tyle mniej więcej ważył mój stary MTB za 850 zł. Hamulce M396 to najtańsza taniocha jeśli chodzi o tarczówki Shimano i nigdy nie powinny się znaleźć na tym rowerze. M355 to hamulce z grupy Deore, bardzo przyzwoite. Waga 12,6 jest do przyjęcia. Przeszukaj wątki gdzie ludzie kupowali w tym budżecie coś porządnego bo żaden z tych rowerów dobrze nie rokuje.

Odnośnik do komentarza

Nie kupiłbym żadnego z tych rowerów, przynajmniej nie w cenie która jest na stronach, które wskazałeś. Skockblaze ma amortyzator, który jest mało popularny w związku z tym nie wiadomo co będzie z serwisem. Gdzieś czytałem że jest Manitou to firma, która nie podtrzymuje cyklu życia tych amorów powyżej 3 lat więc nie wiadomo czy będą do niego części po tym czasie. Jak ktos chce mieć dobry amor w tej klasie cenowej to kupuje się rower na Rockshoxie albo Foxie. A z niższej półki cenowej na Suntourze, np Epiconie.

 

Waga 14 kg jest żenująca i dyskwalifikuje tego producenta, Orbea. Tyle mniej więcej ważył mój MTB stary MTB za 850 zł. Hamulce M396 to najtańsza taniocha jeśli chodzi o tarczówki Shimano i nigdy nie powinny się znaleźć na tym rowerze. M355 to hamulce z grupy Deore, bardzo przyzwoite. Waga 12,6 jest do przyjęcia. Przeszukaj wątki gdzie ludzie kupowali w tym budżecie coś porządnego bo żaden z tych rowerów dobrze nie rokuje.

Dziękuję za fajną i wyczerpującą odpowiedź, ceny w jakich mógłbym kupić te rowery, to:

Shockblaze 3800pln

Orbea 3600pln

Przeszukuję wątki, dokształcam się ale jednak zaległości nie nadrobi się nawet w ciągu kilku wieczorów. Dlatego zapytam czy mógłbyś polecić jakiś rower "referencyjny", w tym przedziale cenowym z przynajmniej krótkim opisem, co by było w nim "lepsze"? (Tak jak napisałeś o amortyzatorze, z serwisowaniem którego mogłby być problemy).

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Referencyjne, np. Cube Attention, Cube Attention SL.Scott Aspect 910, Kellys Gate 30, Ghost Tacana 7

https://roweroweporady.pl/f/topic/602-mtb-3500-4000zl/

 

W tej cenie powinieneś celować w rower ważący gdzieś max w okolicy 13kg, osprzęt mix Deore/Deore SLX, amor powietrzny klasy Rockshox Recon. Z tym że pamiętaj że producenci dadzą zwykle ciężkie opony drutówki więc sama zmiana opon na lżejsze, zwijane może dać pół kilo zysku. Obniżenie wagi kół jest ważne bo ich waga w dużym stopniu odpowiada za łatwość przyśpieszania. To ma być jazda rekreacyjna, treningowa czy maratony MTB?

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.04.2016 o 22:54, jajacek napisał(a):

Referencyjne, np. Cube Attention, Cube Attention SL.

https://roweroweporady.pl/f/topic/602-mtb-3500-4000zl/

 

W tej cenie powinieneś celować w rower ważący gdzieś max w okolicy 13kg, osprzęt mix Deore/Deore SLX, amor powietrzny klasy Rockshox Recon. Z tym że pamiętaj że producenci dadzą zwykle ciężkie opony drutówki więc sama zmiana opon na lżejsze, zwijane może dać pół kilo zysku. Obniżenie wagi kół jest ważne bo ich waga w dużym stopniu odpowiada za łatwość przyśpieszania. To ma być jazda rekreacyjna, treningowa czy maratony MTB?

Jazda rekreacyjna, wśród "amatorów" rowerowego szaleństwa daję sobie radę ale na "zawodostwo" już raczej nie przejdę. Chciałbym mieć dobry rower, do jazdy w promieniu ok. 50km, w terenie płaskim, z niewielkimi wzniesieniami (długie podjazdy), piach, drogi żwirowe, las, no i czasami w góry wyskoczyć.

 

Rozumiem, że z podanego przez Ciebie wątku polecasz ten rower:

 

Cube LTD Pro

 

W chwili obecnej jestem jako tako w stanie porównać osprzęt, no i faktycznie wypada lepiej niż rowery, które rozważałem. Zapytam jutro w zaprzyjaźnionym sklepie w jakiej cenie mogliby go mieć i rozumiem że jeśli by kosztował 4200pln to jest lepszy wybór niż Orbea MX10 za 3600 pln?

 

Dodam jeszcze że mam 187cm wzrostu i raczej potrzebuję ramę XL, co pewnie też ma wpływ na ciężar całego roweru.

Odnośnik do komentarza

Wyścig w Grodzisku kompletna żenada organizacyjna. Organizator przeprasza uczestników na FB. Część startujących nie została sklasyfikowana bo organizator nie był w stanie odczytać numerów...no comment..

Co do BR-M355 to niektórzy piszą że klasy Deore, niektórzy inaczej. Opinie ma przyzwoite. To chyba hamulce pozagrupowe. Do lekkiego off-roadu się chyba nadadzą. W crossie mam BR-M615, te są na pewno Deore i hamują bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...