Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą w bloku


Rekomendowane odpowiedzi

Od strony technicznej powinno działać, chyba, że ktoś wsadzi rower do busa a później do blaszanego garażu. Systemy GPS już się nie sprawdzają w ochronie drogich aut, bo złodzieje mają ze sobą zagłuszacze sygnału, złodzieje rowerowi raczej czegoś takiego nie mają. Problemem jest polska Policja. Panowie są bardzo słabo zainteresowani szukaniem skradzionych rowerów. Wykrywalność poniżej 3%, nawet jak dasz Panu policjantowi informacje gdzie jest Twój rower, to zanim Pan policjant podejmie kroki, Twój rower będzie już sprzedany. Mi ostatnio Pan kopnął w samochód, zdarzenie widziałem, zgłosiłem na policję, były kamery, wszystko podane na ręce. Panowie policjanci nawet nagrań nie zabezpieczyli, wszczęli sprawę dopiero po miesiącu, jak miałem wycenę z ASO w sprawie kosztów a nagrań z kamer już wtedy nie było. Sam jak będziesz miał pozycje GPS to przecież nie pójdziesz bić się ze złodziejami w dziupli. Dobry U lock skutecznie zniechęci praktycznie każdego złodzieja (chyba, że masz rower za 20 k i ktoś go kradnie na zamówienie). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...