Skocz do zawartości

[6tys] Jaki typ roweru wybrać ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo myślałem i szukałem roweru idealnego pod siebie.... Z racji że ważę dość sporo bo 119kg to rowery typu szosa, gravel odpadają bo jest mi na nich nie wygodnie. Kolejny typ rowerów to cross i tutaj nie miałbym nic przeciwko ale, ten typ przeważnie ma slaby amortyzator, brak sztywnych osi taki rower do wszystkiego i do niczego, trekking jak najbardziej tylko czasem chciałbym wjechać w las czy na hałdy (Śląsk). Więc pomyślałem, że wspólnie znajdziemy mtb o mocno rekreacyjnej geometrii. Na czym mi zależy w takim rowerze? Jak już wspomniałem przyjaznej geometrii, nie lubię być mocno pochylony nad kierownica, co najważniejsze mocowanie pod bagażnik... Nie wyobrażam sobie roweru bez mocowania gdzie jeżdżę na długie wyprawy z sakwami. Miłym dodatkiem były by sztywne osie chodź nie wiem czy to aż tak potrzebne. I teraz kwestia napędu, jeździłem na 1x z blatem 30t dla mnie porażka w mieście, raz brakowało przełożeń a raz pedałuje się w miejscu.... Wydaje mi się że 2x było by tutaj idealne. Amortyzator też raczej na grubszych goleniach. Czy wspólnie znajdziemy jakiś sensowny rower?? 

Jeździć zamierzam dziennie do pracy z żoną na wycieczki dość długie a nie chce być ograniczany do jazdy tylko po asfalcie. 

 

P.S. Chyba, że jestem w błędzie z moim wyborem a macie jakieś inne sensowniejsze propozycję. 

Pozdrawiam Mateusz. 

Odnośnik do komentarza

W zasadzie znam tylko jedną ramę, która spełnia te wymagania. Najbardziej rekreacyjna pozycje daje Cube. Modele Attention SL, Acid i jakis tam kolejny mają te same lub bardzo zbliżone ramy. Mają mocowania na jakiś ich bagażnik i błotniki. Sztywne osie raczej tylko w modelach wyścigowych lub bardziej usportowionych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...