Skocz do zawartości

Spinka SRAM PowerLink - czy będzie pasować do łańcucha YBN S50?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam rower MTB (Grand Rock 200 2015) z łańcuchem YBN S50 i postanowiłem łańcuch rozkuć i założyć spinkę w celu łatwiejszego i efektywniejszego wyczyszczenia go. W związku z tym bardzo proszę Was o doradzenie, czy spinka SRAM PowerLink dla łańcuchów 6/7/8 rzędowych będzie do tego sprzętu pasowała i czy nie powinno być problemów z montażem jak i zdjęciem jej. Czytałem, że ten konkretny łańcuch jest kompatybilny z produktami firmy SRAM, natomiast z drugiej strony między innymi na tym forum natknąłem się na tematy w których konkretna spinka nie pasowała do danego łańcucha.

 

Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Spinki są pod szerokość łańcucha. Nie wiem co to za łańcuch i spinka bo nie używam ani łańcuchów ani spinek SRAM. Większość kolegów używa albo spinek KMC albo Wipperman Connex. To jest najlepszy artykuł o łańcuchach i spinkach aczkolwiek może nie dotyczyć Twojej sytuacji:

http://kswilanow.mini.pw.edu.pl/node/135

Natomiast przestrzegam że ze spinkami bywa różnie. Ja miałem akurat kiepskie doświadczenia, kilka razy rozpiął mi się łańcuch i olałem spinki i zakuwam teraz łańcuchy. Kilku moich kolegów jeździ na spinkach i nie mają problemu. Wydaje mi się że problem dotyczy sytuacji kiedy ma się tylną przerzutkę z długim wózkiem i w pewnych sytuacjach powstaje za duży luz na łańcuchu co może doprowadzić do rozpięcia spinki. Mi się też rozpięła przy zrzucaniu z dużego blatu na środkowy przy dużym przekoszeniu i dużym przeciążeniu. Więc mając spinkę trzeba unikać takich sytuacji no i mieć ze sobą zawsze zapasową.

Odnośnik do komentarza

Mi się nigdy spinka nie rozpięła i ogólnie bardzo polecam to rozwiązanie. Z doświadczenia polecam kupować jak najprostsze spinki, tzn. nie wygięte w łuk, ale takie jak normalne blaszki w łańcuchu - czyli proste. Te gięte niby miały się lepiej układać i nie hałasować, co w moim przypadku okazywało się nieprawdą :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, ale chodziło mi jednak o nieco inne informacje. Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że mój łańcuch mierzony suwmiarką ma szerokość dokładnie 7,3 mm. W najbardziej renomowanym sklepie rowerowym w swoim miasteczku mogę dostać spinkę Accenta do napędu między innymi 7 rzędowego, czyli do mojego. Pytanie jest takie: czy ktoś z Was tę spinkę posiada i mógłby potwierdzić bądź nie, że jej szerokość ma te 7,3 mm? Czy szerokość spinki musi idealnie zgadzać się z szerokością łańcucha, czy dozwolona jest ewentualna różnica maksymalnie kilku dziesiątek milimetrów w szerokościach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...